Իրանում տասնյակ աշակերտներ մնացել են դպրոցի փլատակների տակ. կան զոհեր
Իրանի հարավային Հորմոզգան նահանգի դպրոցի տասնյակ աշակերտներ մնացել են փլատակների տակ՝ Իսրայելի հասցրած հարվածների հետևանքով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ISNA-ն։
Գործակալությունը նշել է, որ նույն տարածքում գտնվող հիվանդանոցը նույնպես մասնակի վնասներ է կրել։
Ըստ լրատվամիջոցների հաղորդագրությունների՝ հարվածի թիրախը եղել է Մինաբ շրջանի տարրական դպրոցը:
Mehr գործակալությունը մեջբերել է Մինաբի նահանգապետի խոսքը, որը տեղեկացրել է, որ Իսրայելի կողմից շրջանի աղջիկների տարրական դպրոցի վրա հարձակման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 24-ի։
Փետրվարի 28-ի առավոտյան Իսրայելի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարել էր, որ Իսրայելը կանխարգելիչ հարված է հասցրել Իրանին՝ Իսրայելին սպառնացող վտանգը չեզոքացնելու համար։ Ավելի ուշ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Միացյալ Նահանգները ևս ներգրավված է Իսրայելի դեմ գործողություններում՝ լայնածավալ ռազմական գործողություններ սկսելով այդ երկրի դեմ։
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը իր հերթին հայտարարել է, որ բալիստիկ հրթիռներ և ԱԹՍ-ներ է ուղարկել Իսրայելի ուղղությամբ։ Իրանը հարվածներ է հասցրել նաև ԱՄԷ-ում, Կատարում, Բահրեյնում և Քուվեյթում գտնվող ԱՄՆ ռազմական բազաներին։

Десятки учеников оказались под завалами здания школы в Иране: есть жертвы
Десятки учеников оказались под завалами школы в южной иранской провинции Хормозган после израильских ударов.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство ISNA.
Агентство отметило, что больница в том же районе также получила частичные повреждения.
По сообщениям СМИ, целью удара стала начальная школа в районе Минаб.
Информационное агентство Mehr процитировало слова губернатора Минаба, который заявил, что число погибших в результате израильского нападения на начальную школу для девочек в этом регионе достигло 24 человек.
Утром 28 февраля Министерство иностранных дел Израиля объявило, что Израиль нанес превентивный удар по Ирану с целью нейтрализации угрозы для Израиля. Позже президент США Дональд Трамп заявил, что Соединенные Штаты также участвуют в действиях против Израиля, начав крупномасштабные военные операции против этой страны.
В свою очередь, Корпус стражей исламской революции Ирана объявил о запуске баллистических ракет и беспилотников в сторону Израиля. Иран также совершил нападения на американские военные базы в ОАЭ, Катаре, Бахрейне и Кувейте.