ՀՀ մի շարք համայնքերում ձյուն է տեղում․ առկա են դժվարանցանելի ճանապարհներ
Չնայած Հայաստանի Հանրապետության մի շարք համայնքներում տեղացող ձյանը՝ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները փետրվարի 27-ին՝ ժամը 19:40-ի դրությամբ, բաց են։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտ հիմնադրամից։
«Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները»,-ասված է հիմնադրամի հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ սաստիկ բքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Գյումրի-Աշոցք-Բավրա, Գնդեվազ-Ջերմուկ, Վանաձոր-Ալավերդի, Վանաձոր-Դիլիջան, Տիգրանաշեն-Զանգակատուն, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Կապան ավտոճանապարհները և Մեղրիի լեռնանցքից մինչև Քաջարան հատվածը, Սպիտակի և Դիլիջանի ոլորանները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։
Բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով Ալագյազ-Ծիլքար և Ալագյազ-Նորաշեն ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են։
Նաիրիի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Վանաձորի, Ստեփանավանի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Արարատի, Վայքի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Մեղրիի, Դիլիջանի, Սևանի, Գավառի, Մարտունիի, Վարդենիսի, Տավուշի տարածաշրջաններում և Վարդենյաց լեռնանցքում ձյուն է տեղում։
Դեպարտամենտը վարորդներին հորդորում է լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։

В ряде населенных пунктов Армении идет снег, некоторые дороги труднопроходимы
Несмотря на снегопад в ряде населенных пунктов Республики Армения, по состоянию на 19:40 все межгосударственные и республиканские автодороги открыты.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе фонда «Дорожный департамент», проводятся работы по очистке и обработке дорог солью и песком.
Отмечается, что из-за сильного снегопада и плохой видимости Варденяцкий перевал закрыт для всех видов транспорта.
Дороги Гюмри-Ашоцк-Бавра, Гндеваз-Джермук, Ванадзор-Алаверди, Ванадзор-Дилижан, Тигранашен-Зангакатун, от перекрестка Джермука до дороги Капана и участок от Мегринского перевала до Каджарана, повороты Спитака и Дилижана закрыты для транспортных средств с прицепами.
Из-за снега и плохой видимости дороги Алагяз-Цилкар и Алагяз-Норашен труднопроходимы.
В регионах Наири, Апарана, Арагаца, Спитака, Ванадзора, Степанавана, Артика, Ахуряна, Ашоцка, Арарата, Вайка, Сисиана, Гориса, Капана, Мегри, Дилижана, Севана, Гавара, Мартуни, Вардениса, Тавуша и Варденяцкого перевала идет снег.
«Дорожный департамент» призывает водителей быть осторожными, строго соблюдать правила дорожного движения и ездить исключительно на зимних шинах.