Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-8 աստիճանով, սպասվում են տեղումներ
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 21-ի ցերեկը, 22-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 22-ի երեկոյան, 23-25-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ՝ նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ անձրևի, լեռնային շրջաններում՝ ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՇՄՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից:
Փետրվարի 26-ին ողջ հանրապետության տարածքում սպասում են տեղումներ՝ նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի, լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով, լեռնային առանձին շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Քամին` հարավարևմտյան`2-5մ/վ։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 22-ի ցերեկը Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում կնվազի 3-5 աստիճանով, իսկ 24-26-ի ցերեկային ժամերին ողջ հանրապետությունում կնվազի ևս 5-8 աստիճանով:
​​Երևանում փետրվարի 21-ի ցերեկը, 22-ի գիշերը, 23-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 22-ի երեկոյան, 23-ի գիշերը, 24-25-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև, փետրվարի 26-ին՝ թաց ձյուն և ձնախառն անձրև։

В республике похолодает на 5-8 градусов, ожидаются осадки
На территории республики 21 февраля, в ночь на 22 февраля осадков не ожидается. Вечером 22 февраля, с 23 по 25 февраля, осадки ожидаются в отдельных регионах: в предгорьях и долинах – в виде дождя, в горных районах – в виде снега и мокрого снега.
Как передает Арменпресс, об этом сообщают в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения.
26 февраля по всей республике ожидаются осадки: в предгорьях и долинах – мокрый снег, в горных районах – снег, в некоторых горных районах – метель, низкая горизонтальная видимость. Ветер юго-западный – 2-5 м/с. Температура воздуха понизится на 3-5 градусов в Лориях, Тавуше и Сюнике в течение дня 22 февраля, а в течение дня 24-26 февраля еще на 5-8 градусов — по всей республике.
В Ереване 21 февраля ночью и в течение дня 23 февраля осадков не ожидается. 22 февраля ночью, а также 24-25 февраля ожидаются кратковременные дожди, а 26 февраля – мокрый снег и дождь со снегом.