Ռուսաստանից ավելի քան 70 000 օտարերկրացի է վտարվել 2025 թվականին
2025 թվականին Ռուսաստանից վտարվել է ավելի քան 70 000 օտարերկրացի, որոնք խախտել են օրենսդրությունը: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունից, այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ներքին գործերի նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցևը։
«Անցյալ տարի օրենսդրությունը խախտելու համար վտարվել է 72 000 օտարերկրացի։ Իհարկե, հարց է առաջանում` կարո՞ղ էինք տասն անգամ ավելի շատ արտաքսել։ Պատասխանում ենք` կարող էինք, եթե դրա համար էլի ֆինանսավորում լիներ», - Կոլոկոլցևն ասել է Պետդումայի անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման հանձնաժողովի փետրվարի 19-ի նիստի ընթացքում։

Более 70 000 иностранцев были высланы из России в 2025 году
Более 70 000 иностранцев, нарушивших законодательство РФ, были высланы из России в 2025 году. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Интерфакс, об этом заявил министр внутренних дел Российской Федерации Владимир Колокольцев.
«В прошлом году за нарушение законодательства были высланы 72 000 иностранцев. Конечно, возникает вопрос: могли ли мы выслать в десять раз больше? Мы отвечаем: могли бы, если бы на это было больше финансирования», — сказал Колокольцев на заседании Комитета Государственной Думы по безопасности и борьбе с коррупцией 19 февраля.