Աջափնյակում կրակոցների հետևանքով հիվանդանոց է տեղափոխվել 7 մարդ. մեկը մահացել է
Երևանում Աջափնյակ թաղամասում տեղի ունեցած դեպքի հետևանքով նախնական տվյալներով հիվանդանոց է տեղափոխվել 7 քաղաքացի:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, ընդգծելով, որ նրանցից երեքի առողջական վիճակը գնատվում է ծայրահեղ ծանր, երեքինը` ծանր: 1 քաղաքացի մահացել է:
Նախարարությունը վիրավորների առողջական վիճակի մասին կտրամադրի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցներում տեղեկություններ էին տարածել Աջափնյակում կրակոցների մասին։ Նշվում էր, որ կրակոցների հետևանքով կա մինչև 10 վիրավոր։
ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը հայտնել էր, որ Ոստիկանության ծառայողները ձեռնարկում են անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

В результате стрельбы в Ачапняке семь человек госпитализированы, один человек скончался
В результате инцидента, произошедшего в административном районе Ачапняк города Еревана, по предварительным данным, в больницу были доставлены 7 граждан.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства здравоохранения Армении, состояние здоровья троих из них оценивается как крайне тяжелое, а троих — как тяжелое. 1 гражданин скончался.
Министерство предоставит дополнительную информацию о состоянии здоровья пострадавших.
Ранее СМИ сообщали о стрельбе в Ачапняке. Отмечалось, что в результате стрельбы пострадали до 10 человек.
Пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саргсян сообщил, что сотрудники полиции принимают срочные оперативно-следственные меры для выяснения всех обстоятельств инцидента.