Քարաթափում Երևան-Մեղրի ճանապարհին․ փրկարարները քարերը հեռացրել են երթևեկելի հատվածից
Փետրվարի 1-ին, ժամը 08։40-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ Հերհեր գյուղի խաչմերուկից Ջերմուկի խաչմերուկ ընկած հատվածում, տեղի է ունեցել քարաթափում․ ճանապարհը դարձել է միակողմանի երթևեկելի:
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խումբը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից, պարզվել է, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 145-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել քարաթափում․ ճանապարհը միակողմանի փակ է:
Փրկարարները քարերը հեռացրել են ճանապարհի երթևեկելի հատվածից․ երթևեկությունը երկկողմանի վերականգնվել է։

Камнепад на трассе Ереван-Мегри: спасатели убрали камни с дороги
1 февраля в 08:40 часов в Центр кризисного управления областного спасательного управления Вайоц-Дзора поступила информация о камнепаде на трассе Ереван-Мегри, от перекрестка села Херер до перекрестка села Джермук: движение по дороге стало односторонним.
На место выехала оперативная группа пожарно-спасательного отряда областного управления Спасательной службе Министерства внутренних дел РА.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на 145-м километре трассы Ереван-Мегри произошел камнепад. Движение односторонне перекрыто.