Դեսպան Մկրտչյանը մասնակցել է ՀՀ վարչապետի կողմից Վաշինգտոնի Աստվածաշնչի թանգարանին նվիրաբերված Աստվածաշնչի հանձնման արարողությանը
Վաշինգտոնի Աստվածաշնչի թանգարանում հունվարի 9-ին դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը մասնակցել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից թանգարանին նվիրաբերված Աստվածաշնչի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից։
Միջոցառման ընթացքում դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը և Աստվածաշնչի թանգարանի գլխավոր տնօրեն, դոկտոր Կառլոս Կամպոն ստորագրել են համապատասխան փաստաթուղթ, համաձայն որի ՀՀ վարչապետի կողմից թանգարանին նվիրաբերված Աստվածաշունչն իր ուրույն տեղը կգտնի թանգարանում և 2026 թվականի ընթացքում կդրվի ցուցադրության։
Աստվածաշնչի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են նաև Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ԱՄՆ Արևմտյան թեմի առաջնորդ Տ. Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը և թեմական խորհրդի ատենապետ Դերիկ Ղուկասյանը։ Միջոցառմանը հրավիրված էին նաև ակադեմիական ոլորտը ներկայացնող հյուրեր, տարբեր քրիստոնեական կառույցների ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության գործադիր տնօրեն և նախագահ Փոլ Մյուրեյը։

Посол Мкртчян принял участие в церемонии передачи Библии, подаренной премьер-министром РА Вашингтонскому музею Библии
9 января посол Нарек Мкртчян, в Вашингтонском музее Библии, принял участие в торжественной церемонии передачи Библии, подаренной музею премьер-министром РА Николом Пашиняном.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило посольство Армении в США.
В ходе мероприятия посол Нарек Мкртчян и генеральный директор Музея Библии доктор Карлос Кампо подписали соответствующий документ, согласно которому Библия, переданная музею премьер-министром Республики Армения, займет особое место в музее и будет выставлена на всеобщее обозрение в 2026 году.
На торжественной церемонии передачи Библии присутствовали также предстоятель Западной епархии Армянской Апостольской Святой Церкви США, архиепископ Овнан Тертерян, и председатель Епархиального совета Деррик Гукасян. На мероприятие были приглашены гости, представляющие академическую сферу, представители различных христианских организаций, в том числе Пол Мюррей, исполнительный директор и президент иудео-христианского союза Save Armenia.