Հալեպում բախումները շարունակվում են. զոհերի թիվը հասել է 7-ի
Քրդերի գլխավորած «Սիրիայի դեմոկրատական ​​ուժեր» (ՍԴՈւ) խմբավորման դեմ հարվածների հետևանքով քաղաքացիական բնակչության շրջանում զոհերի թիվը հասել է 7-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 52-ի, հայտնել է Հալեպի առողջապահության վարչության լրատվական ծառայության տնօրեն Մունիր ալ-Մուհամմադը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է սիրիական SANA գործակալությունը։
BBC-ն ավելի վաղ հայտնել էր 12 զոհի մասին։
Տեղեկությունների համաձայն՝ ՍԴՈւ-ն թիրախավորել է Հալեպի համալսարանի հանրակացարանը, Քաֆր Համրա բնակավայրը, Միդան թաղամասը, ինչպես նաև ալ-Ռազի հիվանդանոցը և Սուլեյման ալ-Հալաբի թաղամասում գտնվող Հալեպի ջրային վարչությունը։
Սիրիայի քաղաքացիական պաշտպանությունը հայտնել է, որ շտապօգնության կին աշխատակից է վիրավորվել Հալեպում տարհանման կետի մոտ գտնվող շտապօգնության մեքենային ուղղված դիպուկահարի կրակոցից։
Սիրիական բանակի և ՍԴՈւ-ի միջև Աշրաֆիե և Շեյխ Մակսուդ թաղամասերի մոտակայքում հրետակոծությունը շարունակվում է։
Հալեպում «Սիրիայի դեմոկրատական ​​ուժերի» և սիրիական բանակի միջև բախումները սկսվել են հունվարի 6-ից։
Սիրիական բանակը կոչ է արել քաղաքացիական բնակչությանը հեռու մնալ ՍԴՈւ բոլոր դիրքերից՝ նշելով, որ պատրաստվում է թիրախային գործողություններ սկսել ՍԴՈւ-իէ Աշրաֆիե, Շեյխ Մակսուդ և Բանի Զեյդ թաղամասերում գտնվող դիրքերի ուղղությամբ։

Число жертв среди гражданского населения в Алеппо достигло 7 человек
Число жертв среди гражданского населения в результате ударов по возглавляемым курдами Сирийским демократическим силам (СДС/SDF) достигло 7 человек, еще 52 получили ранения. Как передает Арменпресс со ссылкой на сирийское агентство SANA, об этом сообщил директор пресс-службы Департамента здравоохранения Алеппо Мунир аль-Мухаммад.
Ранее Би-Би-Си сообщало о 12 жертвах.
Согласно сообщениям, СДС/SDF обстреляли общежитие университета Алеппо, поселение Кафр-Хамра, район Мидан, а также больницу аль-Рази и управление водоснабжения Алеппо в районе Сулейман аль-Халаби.
Сирийская гражданская оборона сообщила, что сотрудница скорой помощи получила ранение в результате стрельбы снайпера по машине скорой помощи возле эвакуационного пункта в Алеппо.
Сирийская армия и СДС/SDF продолжают перестрелку вблизи районов Ашрафия и Шейх Максуд.
Столкновения между Сирийскими демократическими силами и сирийской армией в Алеппо продолжаются с 6 января.
Сирийская армия призвала мирных жителей держаться подальше от всех позиций СДС/SDF, заявив, что готовится к целенаправленным операциям против позиций СДС/SDF в районах Ашрафия, Шейх Максуд и Бани Зейд.