Մոսկվայում ռուս գեներալ է սպանվել
Ռուսաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ պատրաստության վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ֆանիլ Սարվարովը զոհվել է Մոսկվայում իր մեքենայի պայթյունի հետևանքով։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարել է ՌԴ քննչական կոմիրտեի մամուլի խոսնակ Սվետլանա Պետրենկոն։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, դեկտեմբերի 22-ի առավոտյան Մոսկվայի Յասենևայա փողոցում գործի է դրվել մեքենայի տակ տեղադրված պայթուցիկ սարքը։ Սարվարովը մահացել է ստացած վնասվածքներից։
Սվետլանա Պետրենկոն հայտնել է, որ քննության շրջանակում դիտարկվում են սպանության տարբեր վարկածներ։ Դրանցից մեկի համաձայն՝ ռուս գեներալի սպանությունն իրականացրել են ուկրաինական հատուկ ծառայությունները։
Կատարվածի առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ։ Հարցաքննվում են վկաներ և ականատեսներ, ինչպես նաև ուսումնասիրվում են տեսախցիկների տեսագրությունները։

В Москве убит российский генерал
В Москве в результате взрыва автомобиля погиб начальник оперативного отдела Генерального штаба Вооруженных сил России генерал-лейтенант Фанил Сарваров. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщила пресс-секретарь Следственного комитета Российской Федерации Светлана Петренко.
ТАСС передает, утром 22 декабря на Ясеневой улице в Москве взорвалось взрывное устройство, заложенное под автомобилем. Сарваров скончался от полученных ранений.
Светлана Петренко сообщила, что в рамках расследования рассматриваются различные версии убийства. По одной из них, убийство российского генерала совершили украинские спецслужбы.
В связи с происшедшим возбуждено уголовное дело. Допрашиваются свидетели и очевидцы, изучаются видеозаписи с камер наблюдения.