Վարչապետ Փաշինյանն այցելել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամ, որտեղ հանդիպում է ունեցել գերմանական հիմնադրամների, ուղեղային կենտրոնների ներկայացուցիչների և լրագրողների հետ:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ հիմնադրամի գլխավոր քարտուղար Մարկ Շպայխը շնորհակալություն է հայտնել այցելության համար և նշել, որ հանդիպման մասնակիցները շահագրգիռ են լսել Հայաստանում և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների վերաբերյալ ՀՀ վարչապետի տեսակետներն ու դիտարկումները:
Հանդիպման ընթացքում վարչապետը ներկայացրել է Հայաստանի արտաքին քաղաքական զարգացման առաջնահերթությունները, խաղաղության օրակարգը, տարածաշրջանային հաղորդակցության վերաբերյալ Երևանի տեսլականը, ինչպես նաև ՀՀ Կառավարության իրականացրած ժողովրդավարական բարեփոխումների ուղղությունները։
Քննարկում է ծավալվել Հայաստան–ԵՄ գործընկերության խորացման, տարածաշրջանային տնտեսական նախաձեռնությունների և Եվրոպայում Հայաստանի դերակատարության ընդլայնման հնարավորությունների շուրջ։

Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Konrad Adenauer Foundation (KAS) , where he met with representatives of German foundations, think tanks and media outlets, the PM's office said in a readout.
Secretary General of the Konrad-Adenauer Foundation Mark Speich expressed gratitude for the visit and noted that participants were interested in the Prime Minister’s views on developments in Armenia and the South Caucasus.
During the meeting, Pashinyan presented Armenia’s foreign policy priorities, the peace agenda, Yerevan’s vision for regional connectivity and the democratic reforms implemented by the Government of the Republic of Armenia.
The discussion also addressed the Armenia–EU partnership, regional economic initiatives, and prospects for expanding Armenia’s role in Europe.