Դիլիջանում հրդեհաշիջման աշխատանքներում ներգրավված են նաև էկոպարեկները, ոստիկանները, կամավորները
Վերջին օրերին հանրապետության մի շարք մարզերի անտառային տարածքներում հրդեհների բռնկմամբ պայմանավորված՝ Հայաստանի ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունն ինտենսիվ աշխատում է տարբեր ուղղություններով։
ՆԳՆ փրկարար ծառայության փրկարարական ուժերի վարչության պետի տեղակալ, գնդապետ Բագրատ Վարդազարյանը «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում նշեց, որ Գեղարքունիքի մարզում հրդեհի ահազանգը ստացվել է նոյեմբերի 21-ին Փրկարար ծառայությունը տեղում մեծ թվով ուժեր է ներգրավել։
«Մոտ 1400 փրկարար ծառայող մասնակցել է հրդեհաշիջման աշխատանքներին։ Հրդեհի տեմպը թուլացել է նոյեմբերի 22-ի երեկոյան, ինչը հնարավորություն տվեց մեր ուժերը տեղափոխել Տավուշի մարզ։ Այնտեղ նոյեմբերի 25-ից ակտիվ հրդեհաշիջման աշխատանքներ են ընթանում։ Ներգրավված է մոտ 800 փրկարար։ Ասեմ, որ հրդեհաշիջման աշխատանքներում ներգրավվել են ոչ միայն փրկարարները, այլև էկոպարեկները, ոստիկանության ծառայողները, կամավորները։ Մենք նաև ներգրավել ենք ՀՀ պաշտպանության նախարարության մեկ ուղղաթիռ, որի միջոցով ևս իրականացվում են հրդեհաշիջման աշխատանքներ»,-ասաց Բագրատ Վարդազարյանը։

В тушении пожаров в Дилижане также участвуют экопатруль, полиция и добровольцы
В связи с лесными пожарами, вспыхнувшими в последние дни в ряде районов республики, спасательная служба МВД Армении проводит интенсивную работу по различным направлениям.
Заместитель начальника Управления спасательных сил СС МВД, полковник Баграт Вардазарян, на пресс-конференции в пресс-центре Арменпресс сообщил, что сигнал о пожаре в Гегаркуникской области поступил 21 ноября. Спасательная служба задействовала на месте большое количество сил.
«В тушении пожара участвовало около 1400 спасателей. Вечером 22 ноября темпы пожара замедлились, что позволило перебросить наши силы в Тавушскую область. Активные работы по тушению пожара там ведутся с 25 ноября. Задействовано около 800 спасателей. Хочу отметить, что в тушении пожара участвовали не только спасатели, но и экопатруль, сотрудники полиции и добровольцы. Также в тушении пожаров был задействован вертолет Министерства обороны РА», — сказал Баграт Вардазарян.