Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է «ՀՀ վարչապետի գավաթ» դպրոցականների լողի մրցաշարի եզրափակիչ փուլի մասնակիցների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ծաղկաձորում հանդիպել է «ՀՀ վարչապետի գավաթ» դպրոցականների լողի մրցաշարի եզրափակիչ փուլի մասնակիցների հետ:
Վարչապետը ողջունել է մասնակիցներին և շնորհավորել նրանց եզրափակիչ փուլին մասնակցելու հնարավորություն ստանալու առիթով: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է դպրոցահասակ երեխաների շրջանում առողջ ապրելակերպի քարոզման, այս դեպքում՝ լող մարզաձևի մասսայականացմանը, միտված մրցաշարի անցկացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև  հանրության շրջանում առողջ ապրելակերպի խթանմանն ուղղված ծրագրերին, մասնավորապես՝ մրցաշարերի կազմակերպմանը, լավարկմանը վերաբերող հարցեր: Մասնակիցները կիսվել  են իրենց տպավորություններով, ներկայացրել իրենց մարզումային պրոցեսը, պայմանները: Աշակերտները հանդես են եկել նաև ստեղծագործական կատարումներով:
Եզրափակիչ փուլը, որին  կմասնակցի 128 դպրոցական, կանցկացվի Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրի լողավազանում: Եզրափակիչ փուլին կմասնակցեն ՀՀ մարզերի և Երևան քաղաքի հավաքական թիմերը: Այն կանցկացվի 2 տարիքային խմբում. 3-6-րդ դասարաններ և 7-12-րդ դասարաններ: Մրցաշարը կազմակերպում և անցկացնում է ԿԳՄՍՆ կողմից ստեղծված հանձնաժողովը՝ համագործակցելով «Լողի հայկական դաշնություն» մարզական հասարակական կազմակերպության հետ:

Никол Пашинян провел встречу с участниками финального этапа турнира по плаванию среди школьников «Кубок премьер-министра Республики Армения»
Премьер-министр Никол Пашинян провел в Цахкадзоре встречу с участниками финального этапа турнира по плаванию среди школьников «Кубок премьер-министра Республики Армения».
Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространил аппарат премьер-министра РА.
Премьер-министр приветствовал присутствующих и поздравил их с выходом в финальный тур. Никол Пашинян подчеркнул важность проведения турнира, направленного на пропаганду здорового образа жизни среди детей школьного возраста, в частности, на популяризацию плавания.
В ходе встречи были также обсуждены вопросы, связанные с программами по популяризации здорового образа жизни среди населения, в частности, организацией и совершенствованием турниров. Участники поделились впечатлениями, представили свой тренировочный процесс и условия. Учащиеся также выступили с творческими номерами.
Финальный тур, в котором примут участие 128 школьников, пройдет в бассейне Главного спортивного комплекса Цахкадзора. В финальном туре примут участие сборные команды областей Республики Армения и города Еревана. Турнир пройдет в двух возрастных группах: 3–6 классы и 7–12 классы. Турнир организован и проводится комиссией министерства образования, науки, культуры и спорта совместно со спортивной общественной организацией «Федерация плавания Армении».