Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի Հանրապետության վարչապետ Նաուաֆ Սալամին Անկախության օրվա առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին Լիբանանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Լիբանանի հետ բարեկամական հարաբերությունները՝ ձևավորված ամուր պատմական հիմքերի և ընդհանուր արժեքների վրա: Հավատացած եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեզ կհաջողվի նոր մակարդակի բարձրացնել մեր երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունը և համագործակցությունը` ի շահ մեր երկու բարեկամ երկրների և ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարգավաճում»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Prime Minister of the Republic of Lebanon Nawaf Salam on the occasion of Independence Day.
According to the PM's office, the congratulatory message reads:
“I warmly congratulate you and the friendly people of Lebanon on the occasion of the Independence Day of the Republic of Lebanon.
Armenia greatly values the friendly relations with Lebanon, built on solid historical foundations and common values. I am confident that through joint efforts we will be able to raise the political dialogue and cooperation between our countries to a new level for the benefit of our two friendly countries and peoples.
Taking this opportunity, I wish you good health and all the best, and lasting peace and prosperity to the friendly people of Lebanon.”