Բանգլադեշում 5,7 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել. կան զոհեր
Բանգլադեշի կենտրոնական հատվածում առավոտյան տեղի ունեցած 5,7 մագնիտուդով երկրաշարժի հետևանքով առնվազն 6 մարդ է զոհվել, տասնյակ մարդիկ վիրավորվել են։ «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Hindustan Times-ը։
Պարբերականը նշում է, որ ցնցումները զգացվել են նաև Հնդկաստանի Արևմտյան Բենգալիայի նահանգում՝ Կալկաթայում, ինչպես նաև հյուսիս-արևելյան նահանգներում։
Reuters գործակալությունը հաղորդում է, որ Բանգլադեշի տարբեր շրջաններում, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Դաքայում, շենքեր են վնասվել։ Մարդիկ խուճապահար դուրս են եկել տներից։ Գործակալությունը նշում է, որ երեք մարդ զոհվել է 6-հարկանի շենքի փլուզման պատճառով։

Землетрясение магнитудой 5,7 произошло в Бангладеш, унеся жизни по меньшей мере 6 человек
Землетрясение магнитудой 5,7 произошло утром в Бангладеш, в результате чего погибли по меньшей мере 6 человек и десятки получили ранения, сообщает Арменпресс со ссылкой на Hindustan Times.
Газета сообщает, что толчки также ощущались в индийском штате Западная Бенгалия, Калькутте и северо-восточных штатах.
Агентство Reuters сообщило, что в различных частях Бангладеш были повреждены здания, в т.ч. в столице Дакку. Люди в панике покинули свои дома. Агентство сообщило, что три человека погибли в результате обрушения шестиэтажного здания.