Վարչապետն ընդունել է Հայ մշակույթի և արվեստի միջազգային համակարգման խորհրդի անդամներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայ մշակույթի և արվեստի միջազգային համակարգման խորհրդի անդամներին՝ հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Կիրկոր Աժտերխանեանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի մշակութային դաշտի զարգացման, հայկական արվեստի միջազգային ճանաչելիության բարձրացման և համաշխարհային մշակութային հարթակներում Հայաստանի ներկայությունն առավել ընդգծելու ուղիները։
Վարչապետը կարևորել է նախաձեռնությունը, որն ուղղված է հայկական մշակույթի ժամանակակից ներկայացմանը և միջազգային համագործակցության խորացմանը։
Խորհրդի անդամները ներկայացրել են իրենց ծրագրերը, միջազգային գործընկերների հետ համագործակցության նոր հնարավորությունները, ինչպես նաև մշակութային նախագծերը։
Կողմերը քննարկել են նաև Հայաստանի մշակութային դիվանագիտության ամրապնդման, արվեստի ոլորտում նորարարական լուծումների խթանման կատարելագործման հնարավորություններն ու ռազմավարական ուղղությունները։

Премьер-министр принял членов Международного координационного совета армянской культуры и искусства
Премьер-министр Никол Пашинян принял членов Международного координационного совета армянской культуры и искусства во главе с председателем Совета попечителей Киркором Ажтерханяном.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на аппарат премьер-министра РА, в ходе встречи обсуждались пути развития культурного поля Армении, повышения международного признания армянского искусства и дальнейшего укрепления присутствия Армении на мировых культурных площадках.
Премьер-министр подчеркнул важность инициативы, направленной на современную презентацию армянской культуры и углубление международного сотрудничества.
Члены совета представили свои программы, новые возможности сотрудничества с международными партнерами, а также культурные проекты.
Стороны также обсудили возможности и стратегические направления укрепления культурной дипломатии Армении, продвижения инновационных решений в сфере искусства.