Ֆիլիպիններում երկու թայֆունների զոհերի թիվը հասել է գրեթե 300-ի
Նոյեմբերի առաջին կեսին Ֆիլիպիններում մոլեգնած «Կալմաեգի» և «Ֆունգ-վոնգ» թայֆունների զոհերի թիվը հասել է 297-ի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է PNA գործակալությունը՝ վկայակոչելով Տարերային աղետների սպառնալիքի նվազեցման և հետևանքների վերացման ազգային խորհրդի տվյալները։
Նշվում է, որ «Կալմաեգի» թայֆունի զոհերի թիվը հասել է 269-ի, որոնց մեծ մասը երկրի կենտրոնական Սեբու կղզու բնակիչներ են։ «Ֆունգ-վոնգ» թայֆունը խլել է 28 մարդու կյանք երկրի ինը նահանգներում և մեկ տարածաշրջանում։ Երկու թայֆունների հետևանքով վիրավորվել է ընդհանուր առմամբ 575 մարդ, ևս 115-ը մինչ օրս անհետ կորած է։
«Կալմաեգի» թայֆունը Ֆիլիպիններին պատուհասել էր նոյեմբերի 4-ին։ Agence France-Presse-ի տվյալներով՝ տարերքի հարվածից տուժել են Սեբու կղզու քաղաքները, առաջացել են հեղեղումներ։ Արտակարգ դրություն է հայտարարվել 53 քաղաքներում։ Ավելի ուշ Ֆիլիպինների նախագահ Ֆերդինանդ Մարկոս ​​Կրտսերը հանրապետությունում հայտարարել է ազգային աղետի ռեժիմ։
«Ֆունգ-վոնգ» սուպերթայֆունը Ֆիլիպիններում մոլեգնել է նոյեմբերի 9-ին։ Տարհանվել է հանրապետության ավելի քան 1,4 միլիոն բնակիչ:

Число погибших от двух тайфунов на Филиппинах достигло почти 300 человек
Число погибших от тайфунов «Калмэги» и «Фунг-Вонг», бушевавших на Филиппинах в первой половине ноября, достигло 297 человек. Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентство PNA со ссылкой на данные Национального совета по снижению риска стихийных бедствий и смягчению их последствий.
Отмечается, что число погибших от тайфуна «Калмэги» достигло 269 человек, большинство из которых — жители центрального острова Себу. Тайфун «Фунг-Вонг» унес жизни 28 человек в девяти провинциях и одном регионе страны. В результате двух тайфунов пострадали 575 человек, ещё 115 числятся пропавшими без вести.
Тайфун «Калмэги» обрушился на Филиппины 4 ноября. По данным агентства Франс Пресс, шторм обрушился на города острова Себу, вызвав наводнение. В 53 городах было объявлено чрезвычайное положение. Позднее президент Филиппин Фердинанд Маркос-младший объявил в республике режим национального бедствия.
Супертайфун «Фунг-Вонг» бушевал на Филиппинах 9 ноября. Более 1,4 миллиона жителей республики были эвакуированы.