Իսրայելը հաստատել է ևս երեք պատանդների ինքնությունը, որոնց մարմինները վերադարձրել է ՀԱՄԱՍ-ը
ՀԱՄԱՍ-ի ռազմական թևը՝ «Իզ ադ-Դին ալ-Քասամի բրիգադները», կիրակի երեկոյան Կարմիր խաչին է հանձնել իսրայելցի երեք պատանդների մարմինները՝ նշելով, որ դրանք հայտնաբերվել են Գազայի հատվածի հարավային թունելներից մեկի ճանապարհին։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով BBC-ն։
Մարմինները հանձնվել են Գազայում գտնվող իսրայելական ուժերին, ապա տեղափոխվել Թել Ավիվի ազգային դատաբժշկական կենտրոն՝ նույնականացման համար։ Իսրայելի վարչապետի գրասենյակը հաստատել է, որ մարմինները պատկանում են գնդապետ Համամիին, կապիտան Նեյտրային և սերժանտ Դանիելին։
«Իսրայելի կառավարությունը կիսում է Համամիի, Նեյտրայի և Դանիելի ընտանիքների, ինչպես նաև զոհված պատանդների ընկերների ու բերակամների խորը վիշտը», - ասված է հայտարարության մեջ։
Իսրայելի կառավարությունը հավելել է, որ ՀԱՄԱՍ-ը պարտավոր է կատարել իր պարտավորությունները և վերադարձնել բոլոր պատանդներին։

Израиль подтвердил личности еще трех заложников, тела которых вернул ХАМАС
Израиль подтвердил личности трех погибших заложников, чьи тела ХАМАС передал в воскресенье через Красный Крест в Газе. Как передает Арменпресс со ссылкой на Би-Би-Си, oфис премьер-министра заявил, что судебно-медицинская экспертиза установила: останки принадлежат израильским военнослужащим — 40-летнему полковнику Асафу Хамами, 21-летнему капитану Омену Неутре и 19-летнему сержанту Озу Даниэлю. Тела восьми погибших израильских и иностранных заложников все еще остаются в Газе.
Военное крыло ХАМАС — бригады «Изз ад-Дин аль-Кассам» — передало останки трех заложников представителям Красного Креста в воскресенье вечером, заявив, что они были найдены «вдоль маршрута одного из тоннелей в южной части сектора Газа».
Тела были переданы израильским военным в Газе, а затем доставлены в Национальный центр судебной медицины в Тель-Авиве для опознания.
В понедельник утром офис премьер-министра Израиля подтвердил, что останки принадлежат полковнику Хамами, капитану Неутре и сержанту Даниэлю.
«Правительство Израиля разделяет глубокое горе семей Хамами, Неутры и Даниэля, а также всех семей погибших заложников», — говорится в заявлении.