Վրաստանում խուզարկություններ են անցկացվել երկրի նախկին վարչապետի և մի քանի այլ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաների տներում
Վրաստանում խուզարկություններ են անցկացվել նախկին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի, Պետական անվտանգության ծառայության (ՊԱԾ) նախկին ղեկավար Գրիգոլ Լիլուաշվիլիի, նախկին գլխավոր դատախազ Օթար Պարցխալաձեի և ևս ութ անձանց տներում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է վրացական լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով երկրի գլխավոր դատախազ Գեորգի Գվարակիձեի հայտարարությունը։
Նրա խոսքով՝ առգրավվել են տարբեր էլեկտրոնային սարքեր, փաստաթղթեր և մեծ գումար կանխիկ գումար։
«Տարբեր քրեական գործերի շարունակական քննության շրջանակներում Վրաստանի գլխավոր դատախազության քննչական վարչությունը, կոռուպցիայի դեմ պայքարի վարչությունը և Պետական անվտանգության ծառայության (ՊԱԾ) Պետական անվտանգության վարչությունը այսօր՝ ժամը 10:00-ից սկսած, միաժամանակ լայնածավալ միջոցառում են անցկացրել երկրի 22 վայրերում»,-հայտարարել է գլխավոր դատախազը։
Նա հավելել է, որ այս ակտիվորեն իրականացվում են քննչական, ընթացակարգային և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ։

В домах экс-премьера Грузии и ряда бывших высокопоставленных чиновников прошли обыски
В жилых домах экс-премьера Ираклия Гарибашвили, экс-главы СГБ Григола Лилуашвили, бывшего генпрокурора Отара Парцхаладзе и еще восьми человек были проведены обыски. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Sputnik Грузия, об этом заявил генеральный прокурор Грузии Георгий Гваракидзе на брифинге.
По его словам, были изъяты различные электронные устройства, документация и крупная сумма наличных денег.
"В рамках продолжающегося расследования различных уголовных дел в Следственном управлении Генеральной прокуратуры Грузии, Департаменте по борьбе с коррупцией и Департаменте государственной безопасности СГБ сегодня, начиная с 10:00, состоялось масштабное мероприятие одновременно в 22 местах по всей стране", – заявил генпрокурор.
Он сообщил, что по указанным делам активно проводятся следственные, процессуальные и оперативно-розыскные мероприятия.