IDBank-ը թողարկել է պարտատոմսերի 2025 թվականի վեցերորդ տրանշը
IDBank-ը հրապարակային առաջարկի միջոցով 2025 թվականի հոկտեմբերի 17-ին թողարկել է AMANLBBM3ER4 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ հետևյալ պայմաններով․
• Թողարկման ծավալը – 10 մլն ԱՄՆ դոլար
• Արժեկտրոնային եկամտաբերությունը – 5 %
• Շրջանառության ժամկետը – 36 ամիս (3 տարի)
• Արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը – 6 ամիս
• Թողարկման/տեղաբաշխման սկիզբ – 17 հոկտեմբերի 2025
• Տեղաբաշխման ավարտ – 05 նոյեմբերի 2025
• Մարման ամսաթիվ – 17 հոկտեմբերի 2028
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին IDBank-ից, պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2025թ․-ի հոկտեմբերի 17-ից մինչև 2025 թվականի նոյեմբերի 5-ը ներառյալ։ Սա IDBank-ի դոլարային պարտատոմսերի 33-րդ թողարկումն է և 2025 թվականի 6-րդ տրանշը։
Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը ներկայացվելու են ցուցակման «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ-ում և ունենալու են շուկա ստեղծող (Marketmaker):
Պարտատոմսերի մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինի Idram&IDBank հավելվածում դրանք ձեռք բերելուց անմիջապես հետո․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում  ներկայացված է անհրաժեշտ ողջ տեղեկատվությունը՝ պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարելի է տեսնել անցնելով հղմամբ։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 06 նոյեմբերի 2024թ. թիվ 1/420 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank issued the 6th tranche of bonds of 2025
On October 17, 2025, IDBank placed registered coupon bonds under the abbreviation AMANLBBM3ER4 through a public offering on the following terms:
- Total volume - 10 million dollars
- Annual interest rate - 5%
- Bond maturity - 36 months (3 years)
- Bond payment – 6 months
- Start of issue/placement – October 17, 2025
- End of placement – November 05, 2025
- Maturity date – October 17, 2028
The bonds will be placed from October 17, 2025 to November 05, 2025 inclusive. It should be noted that this is the 33th issue of IDBank's dollar bonds and the 6th tranche of 2025.
The full information about the bonds will be available on the Idram&IDBank application immediately after the purchase: the “Bonds” section of the “Banking Services” section provides abbreviation, quantity, face value, annual coupon yield, coupon payment date and maturity date of the bonds.
The Bond prospectus was registered by the CBA, resolution N1/420А of the Chairman of the CBA from November 6, 2024. The electronic version of the prospectus and the final terms of issue are available on the official website of the Bank.