Առանց որակյալ կրթության անհնար է կառուցել բարեկեցիկ և անվտանգ Հայաստան. ԱԺ նախագահի շնորհավորանքն ուսուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ՝ նշելով, որ առանց որակյալ կրթության անհնար է կառուցել բարեկեցիկ և անվտանգ Հայաստան։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովից, Ալեն Սիմոնյանն ուղերձում նշել է. «Հարգելի՛ ուսուցիչներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Ուսուցիչը ոչ միայն գիտելիք փոխանցող է, այլև արժեքներ ու մտածողություն ձևավորող: Ձեր նվիրումն ու պատասխանատվությունը ստեղծում են մեր պետության ամենաարժեքավոր կապիտալներից մեկը՝ կրթված և գիտակից երիտասարդությունը:
Մեր իշխանության համար կրթությունը եղել և մնում է առաջնահերթություն: Վստահ ենք, որ առանց որակյալ կրթության անհնար է կառուցել բարեկեցիկ և անվտանգ Հայաստան, իսկ այդ մեծ առաքելության հիմքում կանգնած եք դուք՝ ձեր գիտելիքներով, ամենօրյա աշխատանքով ու անսահման նվիրվածությամբ:
Սիրելի՛ ուսուցիչներ, կրկին շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ՝ ցանկանում եմ ձեզ բեղմնավոր գործունեություն` ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության բարօրության և պայծառ ապագայի»:

Без качественного образования невозможно построить процветающую и безопасную Армению. Поздравление председателя НС РА учителям
Председатель НС РА Ален Симонян направил поздравительное послание по случаю Дня учителя, отметив, что без качественного образования невозможно построить процветающую и безопасную Армению.
Как сообщили Арменпресс в Национальном Собрании Республики Армения, Ален Симонян в своем послании отметил: «Уважаемые учителя,
от всего сердца поздравляю вас с профессиональным праздником.
Учитель не только передает знания, но и формирует ценности и мышление. Ваша самоотверженность и ответственность создают один из самых ценных активов нашего государства: образованную и сознательную молодёжь.
Образование было и остаётся приоритетом для нашего правительства. Мы уверены, что без качественного образования невозможно построить процветающую и безопасную Армению, и у истоков этой великой миссии стоите вы — с вашими знаниями, ежедневным трудом и безграничной преданностью.
Уважаемые учителя, еще раз поздравляя вас с профессиональным праздником, желаю вам плодотворной деятельности во имя благополучия и светлого будущего Республики Армения».