ՀՀ գլխավոր դատախազն ընդգծել է Ուզբեկստանի գործընկերների հետ համագործակցության բարձր մակարդակը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն ընդունել է Ուզբեկստանի Հանրապետության կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահ Աքմալ Բուրխանովի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ դատախազությունը՝ ներկայացնելով հանդիպման մանրամասները։
Նշվում է, որ պատվիրակությունը Հայաստան էր ժամանել՝ մասնակցելու Երևանում կայացած Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի հոբելյանական՝ 10-րդ նիստին:
«Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Ուզբեկստանի Հանրապետության գործընկերոջը ՀՀ գլխավոր դատախազությունում, շնորհակալություն է հայտնել Երևանում կայացած հոբելյանական նիստին մասնակցելու համար և ընդգծել Ուզբեկստանի գործընկերների հետ համագործակցության բարձր մակարդակը»,-ասված է դատախազության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ուզբեկստանի Հանրապետության կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին հյուրընկալության և Խորհրդի հոբելյանական նիստը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:

Генеральный прокурор РА отметила высокий уровень сотрудничества с узбекскими коллегами
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла делегацию во главе с председателем Агентства по борьбе с коррупцией Республики Узбекистан Акмалем Бурхановым.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Прокуратура Республики Армения, представив подробности встречи.
Отмечается, что делегация прибыла в Армению для участия в 10-м юбилейном заседании Межгосударственного антикоррупционного совета в Ереване.
«Анна Вардапетян приветствовала коллегу из Республики Узбекистан в Генеральной прокуратуре Республики Армения, выразила благодарность за участие в юбилейном заседании в Ереване, и подчеркнула высокий уровень сотрудничества с коллегами из Узбекистана», — говорится в сообщении прокуратуры.
Председатель Агентства Республики Узбекистан по борьбе с коррупцией поблагодарил Анну Вардапетян за гостеприимство и организацию юбилейного заседания Совета на высоком уровне.