Վիետնամում «Բուալոյ» թայֆունի զոհերի թիվը հասել է 51-ի
Վիետնամում առնվազն 51 մարդ է զոհվել և 14-ն անհետ կորել երկրի հյուսիսային և կենտրոնական հատվածներում մոլեգնած «Բուալոյ» թայֆունի հետևանքով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է Ամբարտակների կառավարման և տարերային աղետների կանխման գերտեսչությունը:
Գերտեսչության տվյալներով՝ թայֆունի հետևանքով զոհերի թիվը վերջին օրվա ընթացքում աճել է 15-ով՝ հասնելով 51-ի, ևս 14 մարդ մինչև հիմա անհետ կորած է համարվում, իսկ 164-ը ստացել է տարբեր վնասվածքներ: Հորդառատ անձրևների հետևանքով առաջացած սողանքներն ու հեղեղումները հանգեցրել են ավելի քան 172 հազար տների փլուզման կամ մասնակի վնասման, ևս 66 հազար տուն հեղեղվել է:
Տարերային աղետը հանգեցրել է 2,2 հազար գլուխ խոշոր եղջերավոր անասունների և 519 հազար ընտանի թռչունների անկման: Ջրի տակ են անցել և վնասվել գրեթե 89 հազար հեկտար գյուղատնտեսական հանդակներ, ինչպես նաև 50 հազար հեկտար անտառ:
Վիետնամի իշխանությունները թայֆունի պատճառած նյութական վնասը գնահատում են 16 միլիարդ դոնգ (ավելի քան 600 միլիոն դոլար):
Վիետնամի կառավարությունն անում է հնարավոր ամեն ինչ՝ նվազագունի հասցնելու տարերքի վնասը և հնարավորինս արագ կայունացնելու բնակչության կյանքը հեղեղման գոտում հայտնված  շրջաններում:-

Число жертв тайфуна "Буалой" во Вьетнаме возросло до 51
По меньшей мере 51 человек погиб и 14 пропали без вести во Вьетнаме из-за обрушившегося на север и центр страны тайфуна "Буалой".
Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщил департамент по управлению дамбами и предотвращению стихийных бедствий.
По его данным, число погибших от последствий тайфуна за последние сутки возросло на 15, достигнув 51, еще 14 человек до сих пор числятся пропавшими без вести, 164 человека получили различные травмы. Оползни и наводнения, вызванные проливными дождями, привели к обрушению или частичному повреждению более 172 тыс. домов и затоплению еще 66 тыс.
В результате стихийного бедствия погибли 2,2 тыс. голов крупного рогатого скота и 519 тыс. домашних птиц. Было затоплено и повреждено почти 89 тыс. га сельскохозяйственных угодий, занятых под выращивание риса и зерновых культур, также оказались затопленными 50 тыс. га лесов. Нанесенный тайфуном материальный ущерб вьетнамские власти оценивают в 16 млрд донгов (более $600 млн).
Правительство Вьетнама делает все возможное, чтобы минимизировать ущерб от стихии и как можно скорее стабилизировать жизнь населения в районах, попавших в зону наводнения. В пострадавших от стихии населенных пунктах при участии военнослужащих Вьетнамской народной армии и сил народной милиции развернуты масштабные работы по преодолению последствий шторма, первостепенное внимание уделяется поиску пропавших без вести и обеспечению необходимым пострадавших. По всей стране осуществляется сбор средств в помощь соотечественникам, оказавшимся в тяжелой ситуации.