5.019.829 դրամ «Մունք» տեխնոդպրոցին. «Իմ անտառ Հայաստանը»՝ հոկտեմբերի շահառու
5․019․829 դրամ՝ սա «Մի դրամի ուժի» սեպտեմբեր ամսվա արդյունքն է, որն ամբողջությամբ ուղղվելու է Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված և այժմ իր գործունեությունը Հայաստանում շարունակող «Մունք» տեխնոդպրոցի «Մասնագիտացում» ծրագրի իրականացմանը, որի շնորհիվ Լոռու մարզի ավելի քան 120 երիտասարդներ իրենց ծննդավայրում կստանան մասնագիտական կրթություն։
Հոկտեմբեր ամսվա շահառուն «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ն է՝ իր բացառիկ ու հատկանշական «Սիմֆոնիկ անտառ» ծրագրով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ IDBank-ի և Իդրամի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշում է․ «Իմ անտառ Հայաստանը» «Մի դրամի ուժի» լավագույն գործընկերներից է, ու մեր համատեղ մի քանի ծրագրերի արդյունքը մինչև օրս տնկված ավելի քան 30 000 ծառն է։ Սակայն այս ծրագիրը ոչ միայն բնապահպանական է, այլ նաև էությամբ բացառիկ ու, բնականաբար, մենք մեծ ոգևորությամբ միացանք «Սիմֆոնիկ անտառ» ծրագրի գաղափարին։ Վստահ եմ, որ այս նախաձեռնությունը լավագույնս կմիավորի մշակույթը, բնությունն ու մարդկանց՝ ի դեմս «Մի դրամի ուժի» գաղափարակիցների ու մեր հավատարիմ հաճախորդների, որոնց Idram&IDBank հարթակներով կատարած յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ ամիս շարունակ իրենց կողմից մեկական դրամներ կփոխանցեն «Սիմֆոնիկ անտառին»։
Անտառապատման գաղափարը Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբինն է, որը նշում է իր ստեղծման 20-ամյակը։ Հոկտեմբերի 23-ին նվագախումբը, ի նշանավորումն նոր անտառի հիմնադրման, խորհրդանշական համերգ է ունենալու, որի գլխավոր հովանավորն IDBank-ն է։ Հանդիսատեսը, գնելով տոմս, տնկում է ծառ «Սիմֆոնիկ անտառում»:
«Իմ անտառ Հայաստանի» հիմնադիր և տնօրեն Անտրէ Գումուշճեանը նշում է․«Հպարտ ենք որպես շահառու համագործակցել «Մի դրամի ուժի» հետ 2022 թվականից ի վեր։ Միասնական գործը իրական փոփոխություններ կատարելու լավագույն միջոցն է, և IDBank-ն ու Իդրամը այս նախաձեռնությամբ միավորում են իրենց շահակիցներին՝ իմաստալից նպատակների շուրջ։ Անտառներ տնկելը երկարաժամկետ ձեռնարկ է, և չնայած երկիրը բախվում է բազմաթիվ հրատապ կարիքների, անհրաժեշտ է նաև երկարաժամկետ մտածել։ Անտառները կենսական նշանակություն ունեն մեր մոլորակի վրա կյանքի համար, դրանք պաշտպանում են ջրային ռեսուրսները և պահպանում հողի որակը գալիք սերունդների համար»։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

5,019,829 AMD to “Moonq” Technoschool: “My Forest Armenia” is the October’s Beneficiary
5,019,829 AMD – this is the sum of “The Power of One Dram” initiative for September, which will be fully directed to the advancement of the “Specialization” program of the “Moonq” Technoschool. Established in Artsakh and now continuing its operations in Armenia, the school will enable more than 120 young people in the Lori region to receive professional education in their hometown.
The October beneficiary is “My Forest Armenia” NGO with its unique and symbolic “Symphonic Forest” project.
Tatevik Vardevanyan, Head of the Communication and Social Responsibility Programs Department of IDBank and Idram, notes:
“My Forest Armenia is one of the best partners of “The Power of One Dram” initiative, and thanks to several joint programs, more than 30,000 trees have been planted to date. However, this program is not only environmental but also unique in nature, and naturally, we enthusiastically joined the idea of the ‘Symphonic Forest’ project. I am confident that this initiative will perfectly unite culture, nature, and people — in the person of the supporters of ‘The Power of One Dram’ and our loyal customers, whose every payment via the Idram&IDBank platforms will result in the companies donating one dram each to the “Symphonic Forest” for a month.”
The afforestation idea belongs to the Armenian State Symphony Orchestra, which is celebrating its 20th anniversary. On October 23, the orchestra will hold a symbolic concert dedicated to the founding of the new forest, with IDBank as the general sponsor. By purchasing a ticket, the audience will symbolically plant a tree in the “Symphonic Forest.”
Andre Gumuchdjian, founder and director of “My Forest Armenia,” states:
“We are proud to collaborate with ‘The Power of One Dram’ initiative as a beneficiary since 2022. Joint work is the best way to make real changes, and through this initiative, IDBank and Idram are uniting their partners around meaningful goals. Planting forests is a long-term endeavor, and although the country is facing many urgent needs, it is also necessary to think long-term. Forests are vital for life on our planet; they protect water resources and preserve soil quality for future generations.”
To participate in the good deeds of “The Power of One Dram,” all payments should be made via the Idram&IDBank application, the online platforms IDBanking.am and banking.idram.am, as well as through Idram and IDBank terminals. For each payment, the companies will donate one dram to important programs.