ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձինք կազատվեն տրանսպորտային միջոցի գույքահարկի տեղեկանք ներկայացնելու պարտականությունից
Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձինք կազատվեն տրանսպորտային միջոցը օտարելու, խոտանելու, ժառանգությամբ հանձնելու կամ հասցեի փոփոխության հիմքով վերահաշվառման, ինչպես նաև ցանկացած գրանցման-հաշվառման գործողության ժամանակ գույքահարկի վերաբերյալ տեղեկանք ներկայացնելու պարտականությունից։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացրին ՆԳ նախարարությունից։
Տվյալների համաձայն՝ տեղահանման արդյունքում Հայաստան է տեղափոխվել 21․107 տրանսպորտային միջոց, որոնցից միայն 3․711-ն է վերահաշվառվել կամ օտարվել։
Նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ ընդգծվում է, որ Կառավարության որոշումը կնպաստի շահառուների համար բարենպաստ պայմանների ստեղծմանը և սեփականության իրավունքի արդյունավետ իրացմանը։

Насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха лица будут освобождены от обязанности представлять справку об уплате налога на транспортное средство
Насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха лица будут освобождены от обязанности представлять справку об уплате налога на транспортное средство при отчуждении, ликвидации, наследовании или перерегистрации в связи со сменой адреса, а также при любых операциях по регистрации. Как передает «Арменпресс», об этом сообщили в Министерстве внутренних дел.
Согласно данным, в результате перемещения в Армению были перевезены 21 107 транспортных средств, из которых только 3711 были перерегистрированы или отчуждены.
В сообщении МВД подчеркивается, что решение правительства будет способствовать созданию благоприятных условий для бенефициаров и эффективной реализации права собственности.