«Gentleman Award». Հենրիխ Մխիթարյանն արժանացել է «Gentleman Inter» մրցանակին
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն արժանացել է «Gentleman Award» մրցանակաբաշխության  «Gentleman Inter» մրցանակին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս տարի ամենաշատ մրցանակներ ստացել են Միլանի «Ինտեր»-ի ներկայացուցիչները։
Հենրիխ Մխիթարյանից բացի, մրցանակների են արժանացել են նաև «Ինտեր»-ի նախագահ Ջուզեպե Մարոտան, փոխնախագահ Խավիեր Զանետին, խաղացողներ Լաուտարո Մարտինեսը, Կառլոս Աուգուստոն եւ Նիկոլո Բարելան:
«Ես ուրախ եմ և ինձ համար պատիվ է։ Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր քվեարկել են ինձ համար։ Սա մրցանակ է, որն արտացոլո՞ւմ է, թե ինչիպիսին եմ ես։ Ես չեմ փորձում այդպիսին լինել, պարզապես ինձ եմ այդպես պահում։ Գուցե, դա պայմանավորված է իմ բնավորությամբ, բայց դա իմ ասելիքը չէ»,- ասել է Մխիթարյանը։
«Gentleman Award»-ը ամեն տարի Միլանում անցկացվող մրցանակաբաշխություն է, որը նվիրված է «արդար խաղ»-ին (Fair Play):

Gentleman Award : Генрих Мхитарян удостоен премии Gentleman Inter
Бывший капитан сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян удостоен премии Gentleman Inter  на церемонии вручения премии Gentleman Inter.
Как сообщает «Арменпресс», в этом году наибольшее количество наград получили представители миланского «Интера».
Помимо Генриха Мхитаряна, награды получили также президент «Интера» Джузеппе Маротта, вице-президент Хавьер Дзанетти, игроки Лаутаро Мартинес, Карлос Аугусто и Николо Барелла.
«Я счастлив, и это большая честь для меня. Хочу поблагодарить всех, кто проголосовал за меня. Отражает ли эта награда то, кто я? Я не пытаюсь казаться таким, я просто так себя веду. Возможно, это мой характер, но об этом не мне говорить», — сказал Мхитарян.
Gentleman Award  — ежегодная церемония награждения, проводимая в Милане и посвящённая принципу «честной игры».