Կիմ Չեն Ընը մեկնել է Պեկին
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը Փհենյանից հատուկ գնացքով Պեկին է ուղևորվել, որտեղ կգտնվի պաշտոնական այցով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Yonhap գործակալությունը։
«Կորեայի աշխատավորական կուսակցության գլխավոր քարտուղար Կիմ Չեն Ընը երկուշաբթի օրը կեսօրից հետո իր գնացքով մեկնել է Փհենյանից և այժմ ուղևորվում է Պեկին», - գրում է Yonhap-ը՝ հղում անելով իր սեփական աղբյուրներին։
Գործակալության տեղեկատվության համաձայն՝ ԿԺԴՀ առաջնորդի գնացքը Չինաստանի հետ Հյուսիսային Կորեայի պետական սահմանը կհատի սեպտեմբերի 1-ի գիշերը և Պեկին կժամանի արդեն սեպտեմբերի 2-ին։
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը պաշտոնական այցով մեկնում է Չինաստան՝ մասնակցելու Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում տարած Հաղթանակի 80-ամյակի առթիվ միջոցառումներին։ Սա լինելու է նրա տասնմեկերորդ այցն արտասահման։

Лидер КНДР Ким Чен Ын выехал в Пекин
Лидер КНДР Ким Чен Ын выехал из Пхеньяна для официального визита в Пекин на специальном поезде в понедельник после обеда. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщает агентство Рёнхап.
"Генеральный секретарь Трудовой партии Кореи Ким Чен Ын в понедельник после обеда выехал на своем поезде из Пхеньяна и сейчас направляется в Пекин", - пишет Рёнхап, ссылаясь на собственные источники.
Согласно информации агентства, поезд лидера КНДР должен пересечь государственную границу Северной Кореи с Китаем в понедельник ночью и прибыть в Пекин уже во вторник.
Лидер КНДР Ким Чен Ын отправился в Китай с официальным визитом для участия в мероприятиях по случаю 80-летия Победы во Второй мировой войне. Это будет его одиннадцатый визит за границу.