Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայում տեղի է ունեցել այս տարի ընդունված կուրսանտների երդման արարողությունը
ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայում Օգոստոսի 28-ին տեղի է ունեցել այս տարի ընդունված կուրսանտների երդման հանդիսավոր արարողությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից:
Ապագա սպաները երդվել են ծառայել անձնվիրաբար, բարձր պահել ՀՀ բանակի պատիվը, սովորել բարձր առաջադիմությամբ և դառնալ օրինակելի սպաներ ու հրամանատարներ:
Ռազմական ակադեմիայի պետ, գնդապետ Արսեն Մանգասարյանը, կարևորելով բանիմաց ու գրագետ սպաների դերն ու նշանակությունը, շնորհավորել և արդյունավետ ուսումնառություն է մաղթել կուրսանտներին՝ վստահեցնելով, որ ակադեմիայի սպայական, դասախոսական կազմը ներդնելու է բոլոր ջանքերը՝ լավ մասնագետներ պատրաստելու, լավագույն փորձը փոխանցելու համար։

В Военной академии имени Вазгена Саркисяна состоялась торжественная церемония присяги курсантов этого года
28 августа в Военной академии имени Вазгена Саркисяна Министерства обороны Республики Армения состоялась торжественная церемония принятия присяги курсантов этого года.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает МО РА.
Будущие офицеры поклялись самоотверженно служить, беречь честь Армии РА, учиться на отлично и стать образцовыми офицерами и командирами.
Начальник Военной академии полковник Арсен Мангасарян, подчеркнув роль и важность грамотных и компетентных офицеров, поздравил курсантов и пожелал им плодотворной учёбы, заверив, что офицерский и преподавательский состав академии приложит все усилия для подготовки высококвалифицированных специалистов и передачи передового опыта.