Սիրիայի ՊՆ-ն և քրդական խմբավորումը միմյանց մեղադրում են հյուսիսային Սիրիայում հարձակում իրականացնելու համար
Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունը մեղադրել է քրդերի գլխավորած «Սիրիայի դեմոկրատական ուժեր»-ին (SDF) հյուսիսային Սիրիայի ռազմական դիրքի վրա հրթիռային հարձակում իրականացնելու մեջ, որի հետևանքով վիրավորվել են չորս զինվորական և երեք քաղաքացիական անձ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է Al Jazeera-ն, Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունը նշել է, որ զինվորականները կարողացել են հետ մղել հարձակումը Մանբիջ քաղաքի գյուղական վայրերում։
«Բանակային ուժերը աշխատում են կրակի աղբյուրների դեմ, որոնք ուղղված էին տեղակայման գծերի մոտ գտնվող քաղաքացիական գյուղերին», - հայտարարել է նախարարությունը։
Իր հերթին SDF-ը պնդել է, որ արձագանքում է քաղաքացիական բնակավայրերի վրա չհրահրված հրետանային հարձակմանը, որն իրականացվում է սիրիական ուժերի կողմից։

Минобороны Сирии и курдская группировка обвиняют друг друга в проведении атаки на севере Сирии
Министерство обороны Сирии обвинило возглавляемые курдами Сирийские демократические силы (СДС) в нанесении ракетного удара по военным позициям на севере Сирии, в результате чего пострадали четыре солдата и три мирных жителя.
Как передает Арменпресс, по сообщению Al Jazeera, Минобороны Сирии заявило, что военным удалось отразить атаку в сельской местности города Манбидж.
«Вооруженные силы отрабатывают действия против источников огня, направленных на мирные деревни вблизи линий развёртывания», — заявило министерство.
Со своей стороны, СДС настаивает, что это ответ на неспровоцированные артиллерийские обстрелы гражданских районов со стороны сирийских сил.