Ռուսաստանում անհետացած An-24 ուղևորափոխադրող ինքնաթիռը կործանվել է
Ռուսաստանի Ամուրի մարզում անհետացած ուղևորատար An-24 ինքնաթիռը հայտնաբերվել է կործանված։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից։
«Որոնողական աշխատանքների արդյունքում Ռոսավիացիայի Ми-8 ուղղաթիռը հայտնաբերել է ինքնաթիռի կմախքը, այն այրվում է։ Փրկարարները գնում են դեպքի վայր»,- հայտնել են գերատեսչությունից։ Փրկվածների մասին տեղեկություններ այս պահին չկան։
An-24 ինքնաթիռը շարժվում էր Խաբարովսկ-Բլագովեշենսկ-Տինդա երթուղով։
Ինքնաթիռի հետ կապը կորել էր այն բանից հետո, ինչ օդանավն առաջին անգամից չէր կարողացել վայրէջք կատարել Տինդայում ու փորձել էր երկրորդ պտույտն անել։ Reuters-ը հայտնում է, որ ինքնաթիռը պատկանում է Սիբիրում գործող «Անգարա» ավիաընկերությանը։

The wreckage of the Russian passenger plane that went missing Thursday morning in the country’s far east has been found, authorities have said.
Russia’s TASS news agency, citing emergency services, reported that a search and rescue helicopter has located the wreckage of the crashed plane.
The An-24 twin turboprop passenger plane, operated by Siberia-based airline Angara, went missing during a trip over Amur Region on Thursday, according to local media.
The aircraft was taking 43 passengers, including five children, from Blagoveshchensk to Tynda, a flight of roughly 570 km, RT reported citing the Amur governor Vasily Orlov. There were four crew members aboard, he added.