Հնդկաստանի գործարաններից մեկում պայթյունը 34 մարդու կյանք է խլել
Հնդկաստանի հարավային Տելանգանայի նահանգում դեղագործական գործարանում պայթյուն է տեղի ունեցել, որին հաջորդել է խոշոր հրդեհ։ Առնվազն 34 մարդ է մահացել, մի քանի մարդ՝ վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է BBC-ն։
Գործարանը պատկանում էր Sigachi Industries ընկերությանը, որի դեմ գործ է հարուցվել զոհերից մեկի որդու բողոքի հիման վրա։ Ընկերությունը 90 օրով կասեցրել է գործունեությունը տվյալ գործարանում՝ սարքավորումների և կառույցների կրած վնասի պատճառով։
Պայթյունի պահին շենքում գտնվում էր շուրջ 60 մարդ։ Նշվում է, որ պայթյունի հետևանքով շենքը լիովին փլուզվել է։
Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին ցավակցություն է հայտնել տեղի ունեցածի կապակցությամբ և դրամական պարգև խոստացել զոհերի ընտանիքներին և տուժածներին։

Взрыв на фабрике в Индии унес жизни 34 человек
Взрыв на фармацевтической фабрике в южноиндийском штате Телангана унес жизни не менее 34 человек, есть и раненые. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает BBC.
Фабрика принадлежала компании Sigachi Industries. Против нее возбуждено дело на основании жалобы сына одной из жертв. Компания приостановила работу фабрики на 90 дней из-за повреждения оборудования и конструкций.
На момент взрыва в здании находилось около 60 человек. Отмечается, что в результате взрыва здание полностью обрушилось.
Премьер-министр Индии Нарендра Моди выразил соболезнования в связи с инцидентом и обещал финансовую компенсацию семьям погибших и пострадавшим.