Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ կենտրոնական հավաքակայանում ծանոթացել է զորակոչային հանձնաժողովների աշխատանքին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի, պաշտպանության նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանի և զորակոչի գործընթացում ներգրավված պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների ուղեկցությամբ 2025 թվականի ամառային զորակոչի մեկնարկի կապակցությամբ հունիսի 23-ին այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ Սուրեն Պապիկյանը շրջել է հավաքակայանում, տեղում ծանոթացել զորակոչային հանձնաժողովների աշխատանքին, զրուցել զորակոչիկների հետ՝ մաղթելով նրանց բարի և անվտանգ ծառայություն:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացվել են զորակոչին նախորդած լայնածավալ աշխատանքները, զինակոչիկների բժշկական հետազոտության կազմակերպման ընթացքը, ինչպես նաև իրականացված մի շարք այլ միջոցառումներ:
Սուրեն Պապիկյանը հանձնարարականներ է տվել զորակոչի աշխատանքներին ներգրավված ծառայությունների ղեկավարներին՝ գործընթացը պատշաճ անցկացնելու համար:

Министр обороны на Центральном сборном пункте ознакомился с работой призывных комиссий
В связи с началом летнего призыва 2025 года министр обороны Армении Сурен Папикян в сопровождении первого заместителя министра обороны, начальника Генерального штаба Вооруженных сил, генерал-лейтенанта Эдварда Асряна, заместителя министра обороны Грачья Саргсяна и руководителей ответственных подразделений, задействованных в процессе призыва, 23 июня посетил Центральный сборный пункт министерства обороны.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, Сурен Папикян ознакомился с работой призывных комиссий, побеседовал с призывниками, пожелав им хорошей и безопасной службы.
Министру обороны была представлена ​​предшествовавшая призыву масштабная работа, процесс организации медицинского обследования призывников, а также ряд других реализованных мероприятий.
Министр Папикян дал поручения руководителям задействованных в призыве служб относительно надлежащего проведения процесса.