Մենք ոչ թե կորցրել ենք Լեռնային Ղարաբաղը, այլ գտել ենք Հայաստանի Հանրապետությունը․ վարչապետ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ազգային ժողովում ունեցած ելույթի ընթացքում անդրադարձավ Լեռնային Ղարաբաղի հարցին՝ մեկնաբանելով այն տեսակետները, որ Հայաստանը կորցրել է Լեռնային Ղարաբաղը։
«Շատ են խոսում նրա մասին, որ մենք կորցրել ենք Լեռնային Ղարաբաղը։ Ես այս հարցի մասին էլ, բնականաբար, շատ մտածել եմ և իմ եզրակացությունը հետևյալն է՝ մենք ոչ թե կորցրել ենք Լեռնային Ղարաբաղը, մենք գտել ենք Հայաստանի Հանրապետությունը»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Ազգային ժողովում ունեցած ելույթի ժամանակ հայտարարեց վարչապետը։
Փաշինյանի խոսքով՝ Լեռնային Ղարաբաղի հարցը երկար տարիներ օգտագործվել է որպես թոկ, որպեսզի Հայաստանի Հանրապետությունը չկայանա։
«Հայաստանի Հանրապետությունը կայանում է, և ես դրա ապագայի նկատմամբ ավելի լավատես եմ, քան երբևէ»,-նշեց նա։

‘We didn’t lose Nagorno-Karabakh, we found the Republic of Armenia,’ says PM
Prime Minister Nikol Pashinyan has responded to accusations that “Armenia has lost Nagorno-Karabakh.”
“There’s been a lot of talk that we have lost Nagorno-Karabakh. Naturally, I have given this a lot of thought, and my conclusion is the following, we didn’t lose Nagorno-Karabakh, we found the Republic of Armenia,” he said in parliament.
Pashinyan said that for many years the Nagorno-Karabakh issue had been used as a “leash” to prevent Armenia from developing.
“The Republic of Armenia is developing and I am more optimistic about its future than ever before,” Pashinyan said.