Դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Մալթայի ԱԳ նախարարին
Իտալիայում և համատեղության կարգով Սան Մարինոյում ու Մալթայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը հունիսի 10-ին իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Մալթայի Հանրապետության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի և զբոսաշրջության նախարար Իեն Բորջին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Իտալիայում ՀՀ դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ շնորհավորելով դեսպանին Մալթայի Հանրապետությունում իր դիվանագիտական առաքելության մեկնարկի կապակցությամբ՝ փոխվարչապետ Իեն Բորջը հաջողություն է մաղթել դեսպան Կարապետյանին՝ վստահություն հայտնելով, որ նրա գործունեությունը նոր լիցք և բովանդակություն կհաղորդի երկկողմ հարաբերություններին։
Դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանն, իր հերթին, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և բարի մաղթանքների համար, հավաստիացրել է, որ ձգտելու է անել առավելագույնը՝ նոր մակարդակի հասցնելու ՀՀ-ՄՀ քաղաքական երկխոսությունը, ինչպես նաև ընդլայնելու երկկողմ փոխգործակցությունը տնտեսական, մշակութային, զբոսաշրջային և մի շարք այլ բնագավառներում։
Հաղորդվում է, որ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երկկողմ օրակարգային, ինչպես նաև միջազգային հարթակներում հայ-մալթայական փոխգործակցության հարցերին: Մտքեր են փոխանակվել նաև Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանն ուղղված ջանքերի շուրջ:

Armenian Ambassador presents copy of credentials to Foreign Minister of Malta
Armenian Ambassador to Malta Vladimir Karapetyan has presented the copy of credentials to Deputy PM, Minister for Foreign Affairs and Tourism Ian Borg.
Karapetyan is Armenia’s Ambassador to Italy and concurrently covers Malta and San Marino.
Ian Borg congratulated Ambassador Karapetyan on taking office and wished him success, expressing hope that his activities will boost the bilateral ties, the embassy said in a readout.
Ambassador Karapetyan thanked for the warm reception and good wishes. He assured that he will make maximum efforts to elevate the Armenia-Malta political dialogue to a new level, as well as enhance bilateral partnership in the economic, cultural, tourism and other areas.
The Armenia-Malta partnership agenda, as well as cooperation in international platforms were discussed. Views were exchanged around the efforts for establishing peace in the South Caucasus region.