Գլխավոր դատախազը մասնակցել է «Առաջնորդության դպրոց»-ի 15-ամյակին նվիրված ավարտական միջոցառմանը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի մայիսի 30-ին «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում, «Առաջնորդության դպրոց» հիմնադրամի ղեկավար Սամվել Մովսիսյանի հրավերով, մասնակցել է Դպրոցի 15-ամյակին նվիրված ավարտական միջոցառմանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ գլխավոր դատախազությունը։
Միջոցառմանը մասնակցել են Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի նախագահ Բրյուս Պողոսյանը, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները, Դպրոցի դասախոսներն ու ուսանողները:
Աննա Վարդապետյանը շնորհավորել է շրջանավարտներին՝ «Առաջնորդության դպրոց»-ը հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ և ընդգծել, որ առաջնորդ լինելը որոշում է ու կամք: «Ձեր կամքը փորձության է ենթարկվելու՝ հաճախ ձեր ամենամտերիմ մարդկանց կողմից, և այնպիսի պահերի, երբ չեք սպասում: Առաջնորդները, սակայն, երբեք չեն հանձնվում: Վստահեցնում եմ՝ հուսահատության ժամանակ կամքն է, որ ուղղում է ձեր մեջքն ու ստիպում առաջ գնալ, շարունակել այն ճանապարհը, որին հավատում եք»,- նշել է հանրապետության գլխավոր դատախազն ու կրկին ընդգծել, որ «չեմ կարողներն» ու «չեմ ուզումները» հաղթահարվում են որոշման ու կամքի ուժով:

Генеральный прокурор приняла участие в выпускном мероприятии, посвященном 15-летию «Школы лидерства»
30 мая 2025 года по приглашению руководителя фонда «Школа лидерства» Самвела Мовсисяна в историко-культурном музее-заповеднике «Звартноц» Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла участие в выпускном мероприятии, посвященном 15-летию Школы.
Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространила Генеральная прокуратура РА.
В мероприятии приняли участие Чрезвычайный и полномочный посол Республики Индия в Республике Армения Нилакши Саха Синха, президент Американского университета Армении Брюс Погосян, представители международных организаций, профессора и студенты Школы.
Анна Вардапетян поздравила выпускников с успешным окончанием «Школы лидерства» и подчеркнула, что лидер — это решимость и воля. «Ваша воля будет подвергаться испытаниям, часто самыми близкими вам людьми, и в те моменты, когда вы меньше всего этого ожидаете. Однако истинные лидеры никогда не сдаются. Уверяю вас, что в минуты отчаяния именно воля заставляет выпрямить спину и двигаться вперед, продолжать тот путь, в который вы верите», — отметила генеральный прокурор республики, еще раз подчеркнув, что «не могу» и «не хочу», преодолеваются силой решимости и воли.