ՊԵԿ-ի «Անհատական հաշիվների տեղեկատվական պորտալ» համակարգի «Նոր դիմում» բաժինը ժամանակավորապես անհասանելի է
Մինչև 2025 թվականի հունիսի 2-ը ՊԵԿ-ի «Անհատական հաշիվների տեղեկատվական պորտալ» համակարգի «Նոր դիմում» բաժինը ժամանակավորապես հասանելի չի լինելու: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն:
«Վերջին շրջանում եկամտային հարկի վերադարձի դիմումների քանակի աճի պատճառով էլեկտրոնային համակարգի վերազինման անհրաժեշտություն է առաջացել, ինչով պայմանավորված՝ մինչև 2025 թվականի հունիսի 2-ը «Անհատական հաշիվների տեղեկատվական պորտալ» համակարգի «Նոր դիմում» բաժինը ժամանակավորապես հասանելի չի լինելու»,- նշված է ՊԵԿ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Раздел «Новое заявление» системы «Информационный портал индивидуальных счетов» КГД временно недоступен
До 2 июня 2025 года раздел «Новое заявление» системы «Информационный портал индивидуальных счетов» КГД будет временно недоступен.
Как передает Арменпресс, Комитет государственных доходов Республики Армения распространил по этому поводу заявление.
«В связи с недавним ростом числа заявлений на возврат подоходного налога возникла необходимость в модернизации электронной системы, поэтому раздел «Новое заявление» системы «Информационный портал индивидуальных счетов» будет временно недоступен — до 2 июня 2025 года», — говорится в заявлении КГД.