Էդվարդ Ասրյանը և Վասիլիս Պալմասն անդրադարձել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս համագործակցությանը
Կիպրոսի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանին ընդունել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Կիպրոս համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերն անդրադարձել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:

Начальника Генштаба ВС Армении и министр обороны Кипра обсудили вопросы региональной и международной безопасности
В рамках официального визита в Республику Кипр первого заместителя министра обороны Республики Армения, начальника Генштаба ВС, генерал-лейтенанта Эдварда Асряна принял министр обороны Кипра Василис Пальмас.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества Армения-Кипр в сфере обороны.
Стороны также затронули вопросы сотрудничества в трехстороннем формате Армения-Греция-Кипр в сфере обороны, а также ряд вопросов региональной и международной безопасности.