Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ քննարկվել է Երևանում Համաշխարհային առևտրի կենտրոնի կառուցման ծրագրի ընթացքը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Երևանում Համաշխարհային առևտրի կենտրոնի կառուցման ծրագրի ընթացքը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, պետություն-մասնավոր համագործակցությամբ արդեն իսկ «Ռենշին» ընկերության հետ ստորագրվել է Համաշխարհային առևտրի կենտրոն կառուցելու քաղաքաշինական կառուցապատման ծրագրի իրականացման պայմանագիրը: «Քոլլիերս» ընկերության հետ կնքված պայմանագրով վերջինս ստանձնելու է Համաշխարհային առևտրի կենտրոնի կառուցման գործընթացի ամբողջական կազմակերպումը և կառավարումը։
Պատասխանատուները վերահաստատել են, որ ծրագրի նպատակն է Երևանի կենտրոնում ստեղծել միջազգային բարձր դասի բիզնես կենտրոն, որը ներառելու է ժամանակակից գրասենյակային տարածքներ, ստարտափ բիզնես կենտրոններ, առևտրի կետեր, հյուրանոց, կոնֆերանսների սրահներ և ցուցասրահներ: Նշվել է, որ ծրագրի իրականացումը լրացուցիչ խթանի տնտեսության զարգացումը։
Ըստ աղբյուրի՝ քննարկում է ծավալվել ծրագրի իրականացման տարբեր բաղադրիչների շուրջ, հանդիպման մասնակիցները ներկայացրել են իրենց դիտարկումներն ու առաջարկությունները:
Վարչապետը կարևորել է ծրագրի իրականացումը և հանձնարարել աշխատանքային հանդիպումների միջոցով մանրամասն քննարկել բոլոր հնարավոր հարցերն ու լուծումները:

Под председательством премьер-министра Пашиняна обсужден ход реализации проекта строительства Всемирного торгового центра в Ереване
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось совещание, в ходе которого был обсужден ход реализации проекта строительства Всемирного торгового центра в Ереване.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в рамках государственно-частного партнерства с компанией «Renshin» подписан контракт на реализацию градостроительного проекта по строительству Всемирного торгового центра. В соответствии с подписанным с компанией «Colliers» контрактом последняя возьмет на себя полную организацию и управление процессом строительства Всемирного торгового центра.
Ответственные лица подтвердили, что целью проекта является создание в центре Еревана международного бизнес-центра высокого класса, который будет включать в себя современные офисные помещения, стартап-бизнес-центры, торговые центры, гостиницу, конференц-залы и выставочные залы. Было отмечено, что реализация проекта станет дополнительным стимулом для развития экономики.
Состоялось обсуждение различных компонентов реализации программы, участники встречи высказали свои наблюдения и предложения.
Премьер-министр подчеркнул важность реализации программы и поручил в ходе рабочих встреч детально обсудить все вопросы и возможные пути их решения.