Երևանում հունիսի 1-13-ը կանցկացվեն համերգներ և բացօթյա միջոցառումներ նախատեսված և՛ մեծերի, և՛ փոքրերի համար
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ հունիսի 1-13-ը կլինեն համերգներ և բացօթյա միջոցառումներ՝ նախատեսված ինչպես մեծերի, այնպես էլ փոքրերի համար։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից:
Հունիսի 1-ին Անգլիական այգում կանցկացվի «Երբ գիրքը տոն է» մանկական գրքի փառատոնը, Ազատության հրապարակում՝ «Հունիսի 1-ը օպերային աստղերի հետ» բացառիկ ծրագիրը, հունիսի 6-ից Թումանյանի այգում կմեկնարկի Երևանի միջազգային 3-րդ բալետային փառատոնը, իսկ հունիսի 7-ին Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա Երևանի երաժշտական և արվեստի դպրոցների 16-րդ մրցույթ-փառատոնի գալա համերգը, Տիգրան Մանսուրյանի «Խաղիկներ» նոր խմբերգային ստեղծագործության պրեմիերան և գրքի շնորհանդեսը:

1-13 июня в Ереване пройдут концерты и мероприятия на открытом воздухе — для взрослых и для маленьких
1-13 июня, по инициативе муниципалитета Еревана, будут проводиться концерты и мероприятия на свежем воздухе как для взрослых, так и для маленьких.
1 июня в Английском саду пройдет детский книжный фестиваль «Когда книга — праздник», на площади Свободы пройдет эксклюзивная программа «1 июня — со звездами оперы», а 6 июня в парке Туманяна стартует 3-й Ереванский международный балетный фестиваль,  7 июня в Национальном академическом театре оперы и балета состоится гала-концерт XVI Ереванского конкурса-фестиваля музыкальных и художественных школ, премьера нового хорового произведения Тиграна Мансуряна «Игры» и презентация книги.