Ֆիլհարմոնիկի 100-ամյակը կնշվի Hooverphonic-ի բացառիկ ելույթով և ԱրարատԲանկի սոցիալական առաքելությամբ
ԱրարատԲանկի հովանավորությամբ հայ հանդիսատեսին աննախադեպ մշակութային իրադարձություն է սպասվում։ Աշխարհահռչակ բելգիական Hooverphonic խումբը մայիսի 7-ին ելույթ կունենա Արամ Խաչատրյան համերգասրահում՝ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 100-ամյա հոբելյանի շրջանակներում կազմակերպված հատուկ համերգային ծրագրով:
Համերգների գործընկերն է ՀՀ-ում Բելգիայի Թագավորության դեսպանությունը` ի դեմս արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Էրիկ Դե Մույնքի։
ԱրարատԲանկի նախաձեռնությամբ` համերգին ուղղված գումարի մի մասը կտրամադրվի Երևանի լսողության խանգարումներ ունեցող երեխաների հատուկ կրթահամալիրին՝ երեխաների կրթական պայմանները բարելավելու նպատակով:
ԱրարատԲանկի վարչության նախագահ, գործադիր տնօրեն Մհեր Անանյանը նշել է.
«Մենք հավատում ենք, որ իսկական արվեստը սահմաններ չի ճանաչում և ունի մարդկանց միավորելու զորություն: Hooverphonic բելգիական խմբի և մեր պատմական նվագախմբի այս հանդիպումը ոչ միայն բացառիկ մշակութային իրադարձություն է, այլև գեղեցիկ օրինակ, թե ինչպես կարող է երաժշտությունը կամուրջներ կառուցել տարբեր մշակույթների, սերունդների և երաժշտական ուղղությունների միջև: Հատկապես ուրախ ենք, որ այս համերգի միջոցով կկարողանանք աջակցել լսողության խնդիրներ ունեցող երեխաներին՝ հնարավորություն տալով նրանց զգալու երաժշտության կախարդանքը»:
Սա ևս մեկ ապացույց է, որ բանկը հավատարիմ է իր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության սկզբունքներին՝ միավորելով բարձրարժեք արվեստի հանրայնացումը և սոցիալական նշանակություն ունեցող նախաձեռնությունների աջակցությունը:
Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և ‹‹Արամ Խաչատրյան›› համերգասրահի տնօրեն Նորայր Նազարյանի փոխանցմամբ՝ ներկայումս հիմնանորոգված համերգասրահի շենքային պայմանները թույլ են տալիս պատվով հյուրընկալել հռչակավոր երաժիշտների և երաժշտախմբերի.
«Առաջիկայում Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի դասական-ակադեմիական համերգներից բացի, ծրագրում ենք ավելացնել crossover ժանրի բարձրորակ համերգների քանակը: Պլանավորվում է համերգասրահի լուրջ տեխնիկական վերազինում, ինչը կհեշտացնի նմանատիպ համերգների կազմակերպումը: Ամեն ջանք ներդրվում է, որպեսզի լիարժեքորեն օգտագործվեն ‹‹Արամ Խաչատրյան›› համերգասրահի բոլոր հնարավորությունները, ինչը կնպաստի մեր լսարանի  ընդլայնմանը: Շատ եմ կարևորում ԱրարատԲանկի և Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համագործակցությունը: Այս համերգի շրջանակում միավորել ենք մեր ջանքերը՝ ի նպաստ լսողության խնդիրներ ունեցող երեխաների աջակցության: Գնահատելի է, որ լինելով ֆինանսական կառույց, նրանք արժևորում են մշակույթը և վերջինիս դրական ներգործության ուժը ու ջանում են արվեստի միջոցով իրագործել սոցիալական ծրագրեր»:

Exclusive Hooverphonic Performance and AraratBank's Social Initiative to Mark Philharmonic's Centennial Celebrations
Armenian music lovers are in for an extraordinary cultural experience sponsored by AraratBank, as the internationally acclaimed Belgian band Hooverphonic takes the stage at the Aram Khachaturian Concert Hall on May 7th to celebrate the Armenian National Philharmonic Orchestra's 100th anniversary.
The Embassy of the Kingdom of Belgium in Armenia, represented by H. E. Mr. Eric De Muynck, is partnering for this remarkable concert series.
At the initiative of AraratBank, a portion of the proceeds from the concert will be provided to the Yerevan Special Educational Complex for Children with Hearing Impairments, to improve the educational environment for the children.
Mher Ananyan, Chief Executive Officer and Chairman of the Executive Board at AraratBank, stated: "We believe that true art knows no boundaries and has the power to unite people. This meeting between the Belgian band Hooverphonic and our historical orchestra is not only an exceptional cultural event but also a beautiful example of how music can build bridges between different cultures, generations, and music genres. We are especially happy that through this concert, we will be able to support children with hearing impairments, giving them the opportunity to experience the magic of music."
This testifies once again that the bank remains committed to its corporate social responsibility principles, taking an integrated approach combining popularization of high-value art with support for socially significant initiatives.
According to Norayr Nazaryan, Director of the Armenian National Philharmonic Orchestra and the "Aram Khachaturian" Concert Hall, the building conditions of the currently renovated concert hall allow for the honorable hosting of renowned musicians and musical groups: "In the near future, in addition to the National Philharmonic Orchestra's classical-academic concerts, we plan to increase the number of high-quality crossover genre concerts. Serious technical re-equipment of the concert hall is planned, which will facilitate the organization of such concerts. Every effort is being made to fully utilize all the possibilities of the “Aram Khachaturian” Concert Hall, which will contribute to the expansion of our audience. I highly value the cooperation between AraratBank and the National Philharmonic Orchestra. Within the framework of this concert, we have united our efforts in support of children with hearing impairments. It is commendable that being a financial institution, they value culture and the power of its positive impact and strive to implement social programs through art."