Նեպալում ՀՀ դեսպանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Ռամչանդրա Պաուդելին
Նեպալում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանն (նստավայրը՝ Նյու Դելի) իր հավատարմագրերն է հանձնել Նեպալի նախագահ Ռամչանդրա Պաուդելին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Նեպալում ՀՀ դեսպանը հանդես է եկել երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ու համագործակցության ակտիվացմանն ուղղված ջանքերի ներդրման պատրաստակամությամբ:
Առանձնազրույցի ընթացքում Նեպալի նախագահը հաջողություններ է մաղթել ՀՀ դեսպանին, ով իր հերթին անդրադարձել է, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հաթակներում փոխշահավետ գործակցությանն ու հետագա նախաձեռնությունների իրականացմանը:
Հանդիպմանը ներկա են գտնվել Նեպալի ԱԳ նախարարը, նախագահի միջազգային հարաբերությունների խորհրդականը, բանակի գլխավոր շտաբի պետը, ԱԳՆ քարտուղարը (նախարարի առաջին տեղակալ), նախագահի աշխատակազմի քարտուղարը և այլ պաշտոնատար անձինք:
Ապրիլի 29-ին դեսպան Աֆյանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Նեպալի ԱԳՆ արարողակարգի գլխավոր վարչության պետին:
Վահագն Աֆյանն այցելել է նաև Նեպալում ՀՀ պատվավոր հյուպատոսության տարածք, ծանոթացել համապատասխան գործունեության ծավալման հնարավորություններին:

Armenian Ambassador to Nepal presents credentials to President of Nepal
Ambassador of the Republic of Armenia to Nepal Vahagn Afyan (with residence in New Delhi) handed over his credentials to the President of Nepal, Ramchandra Paudel.
The Ambassador of Armenia to Nepal expressed his readiness to contribute to the efforts towards developing bilateral relations and enhancing cooperation, the Armenian Foreign Ministry said in a statement.
During the conversation, the President of Nepal wished every success to the Ambassador of Armenia, the latter spoke about mutually beneficial cooperation both in bilateral and multilateral platforms, as well as the implementation of future initiatives.
The meeting was attended by the Minister of Foreign Affairs of Nepal, the President’s Advisor on International Relations, the Chief of the Army Staff, the Secretary of the Ministry of Foreign Affairs, the Secretary of the President’s Office, and other officials.
On April 29, Ambassador Afyan handed over copies of his credentials to the Chief of the Protocol of the Ministry of Foreign Affairs of Nepal.
Vahagn Afyan also visited the premises of the Honorary Consulate of the Republic of Armenia in Nepal and explored the possibilities for carrying out relevant activities.