Ջազի միջազգային օրը՝ «Կասկադում»
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ ապրիլի 30-ին՝ Ջազի միջազգային օրվա առթիվ «Գաֆեսճեան» քանդակների պուրակում («Կասկադ») կկայանա ավանդական դարձած ջազային բացօթյա համերգային ծրագիրը:
Յուրաքանչյուր տարի՝ ապրիլի 30-ին ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի որոշմամբ աշխարհում նշվում է Ջազի միջազգային օրը, որը մեծ շուքով նշվում է նաև Երևանում:
Ժամը  19:00-ից 23:00-ն բացօթյա համերգում ելույթ կունենան հայաստանյան լավագույն ջազային կատարողներն ու խմբերը՝ Հայաստանի պետական ջազային նվագախումբը, Արտո Թունջբոյաջյանը, Վահագն Հայրապետյանը, Հայկ Կարոն, Արտյոմ Մանուկյանը, Կարեն Մամիկոնյանը, Միքայել Ոսկանյանը, Ռաֆայել Պետրոսյանը, Տիգրան Սուչյանը, Արման Փեշտմաջյանը, Կարեն Գրիգոյանը, Ժաննա Դավթյանը, Արեգ Գևորգյանը, Դեյվ Գյոդակյանը, Աննա Կոստանյանը, Լևոն Մալխասյանը և այլք։

Международный день джаза в Ереване – на «Каскаде»
По инициативе мэрии Еревана в Международный день джаза 30 апреля в Парке скульптур Гафесчяна («Каскад») состоится традиционная джазовая концертная программа под открытым небом. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на мэрию Еревана.
Международный день джаза, который ежегодно 30 апреля по решению ЮНЕСКО отмечается во всем мире, с большой помпой отмечают и в Ереване.
С 19:00 до 23:00 на концерте под открытым небом выступят лучшие джазовые исполнители и коллективы Армении: Государственный джазовый оркестр Армении, Арто Тунджбояджян, Ваагн Айрапетян, Айк Каро, Артем Манукян, Карен Мамиконян, Микаел Восканян, Рафаэль Петросян, Тигран Сучян, Арман Пештмаджян, Карен Григоян, Жанна Давтян, Арег Геворгян, Дэйв Гедакян, Анна Костанян, Левон Малхасян и другие.