Մահացել է ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումներից մեկի զինծառայողը. ԱԱԾ նախնական տվյալներով՝ պատճառը նրան ամրակցված ինքնաձիգից կրակոցն է
ՀՀ Սյունիքի մարզի ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումներից մեկի ժամկետային զինծառայող Ա.Ա-ն ապրիլի 25-ին, ըստ նախնական տվյալների, իրեն ամրակցված ինքնաձիգից ստանալով հրազենային վնասվածք՝ մահացել է։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից, դեպքի հանգամանքները պարզելու համար նախաձեռնվել է քրեական վարույթ և իրականացվում է նախաքննություն։

Погиб служащий погранвойск СНБ Армении, по предварительным данным, получив огнестрельное ранение из прикрепленного к нему автомата
Военнослужащий срочной службы А.А. одного из подразделений пограничных войск СНБ в Сюникской области Республики Армения погиб, по предварительным данным, получив огнестрельное ранение из прикрепленного к нему автомата.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе СНБ Армении, для выяснения обстоятельств произошедшего возбуждено уголовное дело, ведется предварительное следствие.