Վարչապետն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը՝ նախագահ Գարի Ֆիլլիպսի և գործադիր տնօրեն Սերժ Պուչաքճյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության կողմից Հայաստանում իրականացվող հումանիտար բնույթի ծրագրերը և հայտնել Կառավարության աջակցությունը դրանց արդյունավետ կյանքի կոչման գործում:
Նիկոլ Փաշինյանին են ներկայացվել սոցիալական, առողջապահական, կրթական, գյուղատնտեսական բնույթի ծրագրերը, որոնք ընթացքի մեջ են և առաջիկայում նախատեսվող մյուս նախագծերը:
Գարի Ֆիլլիպսը և Սերժ Պուչաքճյանը շնորհակալություն են հայտնել Կառավարությանը համագործակցության և ծրագրերի առաջմղման ուղղությամբ աջակցության համար:

Prime Minister Pashinyan meets with Armenian Missionary Association of America executives
Prime Minister Nikol Pashinyan has met with Armenian Missionary Association of America (AMAA) President Gary Phillips and CEO/Executive Director Serge Buchakjian.
Prime Minister Pashinyan welcomed the AMAA’s ongoing humanitarian projects in Armenia and expressed the government’s support to the effective implementation of these projects, the Prime Minister’s Office said in a readout.
The AMAA executives presented the ongoing and future social, healthcare, educational and agricultural projects.
Gary Phillips and Serge Buchakjian thanked the Armenian government for the cooperation and support to advancing the projects.