ՀՀ վարչապետը երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում ծանոթացել Մեծ եղեռնին նվիրված նոր ցուցադրությանը
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, որտեղ բացվել է «Փաստագրելով հանցագործությունը. Հայոց ցեղասպանության ականատես վավերագրողները» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրությունը՝ նվիրված Մեծ եղեռնի 110-րդ տարելիցին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախորդիվ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը  նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցել Մեծ եղեռնի 1,5 միլիոն զոհերի հիշատակին:
Նիկոլ Փաշինյանը ծաղկեպսակ է դրել հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:

Премьер-министр Армении и другие руководители страны в Музее-институте Геноцида армян посетили выставку «Документирование преступления: Очевидцы-документалисты Геноцида армян»
Премьер-министр  Армении и другие руководители страны в Музее-институте Геноцида армян посетили выставку «Документирование преступления: Очевидцы-документалисты Геноцида армян»
Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с высшим руководством страны посетил открывшуюся в Музее-институте Геноцида армян выставку «Документирование преступления: Очевидцы-документалисты Геноцида армян», посвященную 110-й годовщине Великой резни армян в Османской Турции.
Как сообщает Арменпресс, ранее премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян вместе с президентом Ваагном Хачатуряном, спикером Национального собрания Аленом Симоняном и высшим руководством страны посетили мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы воздать дань уважения памяти 1,5 миллиона жертв Великой резни.
Никол Пашинян возложил венок к мемориалу и цветы к вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян.