ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը և Խորվաթիայի վարչապետի արտաքին քաղաքականության գծով խորհրդականը անդրադարձել են երկկողմ օրակարգի հարցերի
Աշխատանքային այցով Խորվաթիայում գտնվող ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը ապրիլի 9-ին հանդիպում է ունեցել Խորվաթիայի Հանրապետության վարչապետի արտաքին քաղաքականության գծով խորհրդական Դինո Միխանովիչի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Հայաստան-Խորվաթիա երկկողմ օրակարգին առնչվող մի շարք հարցերի:
Դավիթ Կարապետյանը զրուցակցին ներկայացրել է տարածաշրջանում անվտանգային իրավիճակը և առկա մարտահրավերները:

Генеральный секретарь МИД Армении провел встречу с советником премьер-министра Хорватии по внешней политике
В рамках рабочего визита в Хорватию генеральный секретарь министерства иностранных дел Армении Давид Карапетян 9 апреля встретился с советником премьер-министра Хорватии по внешней политике Дино Михановичем.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов армяно-хорватской двусторонней повестки.