Թուրքիայում ձերբակալվել է Էքրեմ Իմամoղլուի փաստաբանը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայում ձերբակալվել է Ստամբուլի հակակոռուպցիոն հետաքննության շրջանակում կալանավորված և պաշտոնանկ արված ընդդիմադիր քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի փաստաբան Մեհմեդ Փեհլիվանը։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին սոցիալական ցանցերում հայտնել է Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցության պատգամավոր Թուրան Թաշքին Օզերը։
«Հերթական անօրինական ձերբակալումը. Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի փաստաբան Մեհմեթ Փեհլիվանը կալանավորվել է»,- գրել է Օզերը X-ի իր միկրոբլոկում՝ պահանջելով անհապաղ ազատ արձակել Փեհլիվանին։
Թուրքական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ Ստամբուլի գլխավոր դատախազության փողերի լվացման հետաքննության բյուրոյի կողմից իրականացված հետաքննության շրջանակներում Մեհմեթ Փեհլիվանին ձերբակալելու հրաման է տրվել «հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված գույքային արժեքների օրինականացում» հոդվածով։
Ոստիկանները Փեհլիվանին բերման են ենթարկել իր տնից։
Նրան տեղափոխել են պետական ​​հիվանդանոց՝ բուժզննման, որից հետո ուղարկել են ոստիկանության բաժին։