Վարչապետն այցելել է Փշատավանի նորակառույց մսուր-մանկապարտեզ և Երևանի թիվ 184 ավագ դպրոցի նորակառույց մարզադահլիճ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Երևանի Ս. Խանզադյանի անվան թիվ 184 ավագ դպրոց, որտեղ կառուցվել է նոր մարզադահլիճ: Նիկոլ Փաշինյանը շրջել է մարզադահլիճում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին և ստեղծված պայմաններին: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է շուրջ 314 մլն դրամ, որը հատկացվել է պետբյուջեից։
«Արմենպրես»- ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են կառավարությունից:
Հաջորդիվ վարչապետն այցելել է Արմավիրի մարզի Փշատավան բնակավայրի նորակառույց մսուր-մանկապարտեզ: Նախակրթարանում շրջայցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանին ներկայացվել են երեխաների համար ստեղծված պայմանները: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է 744 մլն դրամ։ Նորակառույց մոդուլային մանկապարտեզը նախատեսված է 144 երեխայի համար:
Վարչապետ Փաշինյանը չնախատեսված կանգառներ է ունեցել նաև Արմավիրի մարզի Արգավանդ և Տանձուտ բնակավայրերում, զրուցել բնակիչների հետ, պատասխանել նրանց հետաքրքրող հարցերի: Դրանք վերաբերվել են գյուղատնտեսության արդյունավետության բարձրացմանն ու Կառավարության ծրագրերին:

Премьер-министр посетил недавно построенный ясли-детсад в Пшатаване и недавно построенный спортзал ереванской средней школы № 184
Премьер-министр Никол Пашинян посетил ереванскую  старшую школу № 184 имени Серо Ханзадяна, где недавно был построен новый спортзал. Никол Пашинян осмотрел спортзал, ознакомился с проделанной работой и созданными условиями. Общая стоимость проекта составила около 314 млн драмов, которые были выделены из государственного бюджета.
Как передает Арменпресс, об этом  сообщает правительство.
Затем премьер-министр посетил недавно построенный ясли-детский сад в поселке Пшатаван Армавирской области. В ходе осмотра дошкольного учреждения Николу Пашиняну были представлены условия, созданные для детей. Общая стоимость проекта составила 744 млн драмов. Новый модульный детский сад рассчитан на 144 ребенка.
Премьер-министр Пашинян также совершил незапланированные остановки в населенных пунктах Аргаванд и Тандзут Армавирской области, побеседовал с жителями и ответил на их вопросы, касающиеся повышения эффективности сельского хозяйства и программ правительства.