Պակիստանցի հայտնի իրավապաշտպանը մտադիր է մեկնել Բաքու՝ Ռուբեն Վարդանյանի գործով լսումներին մասնակցելու համար
2016 թվականի «Ավրորա» մրցանակաբաշխության եզրափակիչի մասնակից, պակիստանցի հայտնի իրավապաշտպան Սայիդա Ղուլամ Ֆաթիման հայտարարել է, որ մտադիր է մեկնել Բաքու՝ անձամբ ներկա գտնվելու Լեռնային Ղարաբաղի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի դատավարությանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտարարությունը տարածվել է Free Armenian Prisoners X-ի միկրոբլոգում։
«Հեշտ է դատապարտել անարդարությունը հեռվից, բայց իրական փոփոխությունը գործողություն է պահանջում։ Ահա թե ինչու ես որոշեցի մեկնել Բաքու՝ ներկա գտնվելու Ռուբեն Վարդանյանի դատավարությանը: Խնդրում եմ, միացեք ինձ համերաշխության դրսևորման մեջ, եթե կարող եք», – գրել է Ֆաթիման։
Free Armenian Prisoners-ն իր հետևորդներին կոչ է արել այցելել freearmenianprisoners.com կայք՝ տեղեկանալու այն հնարավոր գործիքների մասին, որոնց  միջոցով կարելի է ազդեցություն ունենալ իրավիճակի վրա։

Известная пакистанская правозащитница посетит Баку, чтобы лично присутствовать на судебном процессе над Рубеном Варданяном
Известная пакистанская правозащитница Седа Гулам Фатима, финалистка премии «Аврора» 2016 года, объявила о своем намерении отправиться в Баку, чтобы лично присутствовать на судебном процессе над бывшим государственным министром Нагорного Карабаха Рубеном Варданяном. Как сообщает Арменпресс, соответствующее заявление опубликовано в микроблоге Free Armenian Prisoners в социальной сети X.
«Легко осуждать несправедливость издалека, но реальные перемены требуют действий. Вот почему я решил поехать в Баку, чтобы присутствовать на суде над Рубеном Варданяном. Пожалуйста, присоединяйтесь ко мне и проявите солидарность любыми возможными способами», - отметила Фатима.
Free Armenian Prisoners призывает граждан посетить сайт freearmenianprisoners.com, чтобы узнать о возможных инструментах, с помощью которых они могут повлиять на ситуацию.