ՀՀ ՆԳ փոխնախարարն ընդունել է Լիտվայի Հանրային անվտանգության ծառայության պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության պետ, ՆԳ նախարարի տեղակալ Արամ Հովհաննիսյանն ընդունել է Լիտվայի Հանրապետության Հանրային անվտանգության ծառայության հրամանատար, միջազգային փորձագետ Վիկտորաս Գրաբաուսկասի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՆԳ նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է՝ ոստիկանապետն ընդգծել է երկու երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունների կարևորությունը: Այս համատեքստում նա մասնավորապես անդրադարձել է Լատվիայի և Լիտվայի Հանրապետությունների կողմից իրականացվող «Աջակցություն Հայաստանում իրավապահ մարմինների և անվտանգության ոլորտի բարեփոխումներին» ծրագրին։
Արամ Հովհաննիսյանը հյուրերին է ներկայացրել Ոստիկանության գվարդիայի ձևավորման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները՝ ընդգծելով դրանց շարունակականության անհրաժեշտությունը։ Նա նաև մատնանշել է Ոստիկանության գվարդիայի գործարկման նախանշված ժամկետները։
Վիկտորաս Գրաբաուսկասը, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, շեշտել է փորձի փոխանակման կարևորությունը, ընդգծել, որ այն ուղղված է ներդրվող համակարգի բարելավմանը։

Police chief meets Commander of Public Security Service of Lithuania
Deputy Minister of Internal Affairs and Police Chief Major general Aram Hovhannisyan has held a meeting with General Viktoras Grabauskas, the Commander of the Public Security Service of Lithuania.
Major general Hovhannisyan emphasized the importance of the friendly relationship between the two countries. In this context he lauded the project carried out jointly by Lithuania and Latvia on supporting the reforms in the Armenian law enforcement and security sectors, the Ministry of Internal Affairs said in a readout.
Major general Hovhannisyan presented the ongoing work in the direction of forming the Police Guard, a new police force in the Armenian law enforcement system.
Gen. Viktoras Grabauskas emphasized the importance of exchange of experience for improving the system.