Իրանում լրտեսության մեղադրանք են առաջադրել երկու բրիտանացու
Իրանի իշխանությունները լրտեսության մեղադրանք են առաջադրել Մեծ Բրիտանիայի երկու քաղաքացու, որոնք ավելի վաղ ձերբակալվել են Քերմանի նահանգում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է իրանական Mehr գործակալությունը։
Իրանի Իսլամական Հանրապետության դատական իշխանության ներկայացուցիչ Էսղար Ջահանգիրը հայտնել է, որ ձերբակալված անձինք երկիր են մտել որպես զբոսաշրջիկներ և մի քանի նահանգներում հետախուզական տեղեկություններ են հավաքել։
Ըստ հրապարակման՝ հաստատվել է նշված անձանց կապը հետախուզական ծառայությունների հետ առնչվող հաստատությունների հետ: Կատարվում է լրացուցիչ հետաքննություն։
Իրանում Բրիտանիայի դեսպան Հյուգո Շորթերը Քերմանում հանդիպում է ունեցել ձերբակալված բրիտանացիների հետ։

Двум британцам в Иране предъявлено обвинение в шпионаже
Иранские власти обвинили двух британских граждан, арестованных ранее в провинции Керман, в шпионаже. Как передает Арменпресс, об этом сообщает иранское агентство Mehr.
Представитель судебной власти Исламской Республики Иран Эсгар Джахангир заявил, что арестованные прибыли в страну в качестве туристов и собирали разведывательную информацию в нескольких провинциях.
Согласно публикации, связь упомянутых лиц со структурами, связанными со спецслужбами, подтверждена. Проводится дополнительное расследование